in

Sokak Hayvanlarına Dikkat Çekmek için Sergi Açtı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde ressam İnayet Çeltikçi’nin akrilik boya ve kara kalem eserlerinden oluşan “Hayvanlar Alemi” adlı sergi izlenime sunuldu.

Sokak hayvanlarına dikkati çekmek ve aileler ile çocuklarını hayvan beslemeye, sahiplenmeye özendirmelerine ön ayak olmaları amacıyla hazırlanan sergi, Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi‘nde açıldı.

Sokak Hayvanlarına Dikkat Çekmek için Sergi Açtıö.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Serginin açılış kurdelesini Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ressam Çeltikçi ve fotoğraf sanatçısı Haşmet Demirbil birlikte kesti.

Sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Saka, “Edremit son yıllarda daha çok kültürel faaliyetlerle anılmaya başlandı. Yaptığımız çalışma ve çabalarla sanatsal ve kültürel anlamı Edremit’te ağırlıklı kılarak bu tür sergilerin açılmasında ön ayak olduk, destek olduk. Arkadaşlarımız bu anlamda ciddi çalışmalar içine girdiler. Sanatçılarımız da buna karşılık Edremit’in değişik köşelerinde eserlerini sergilemeye başladılar.” dedi.

Ressam Çeltikçi ise resimlerinde fark yaratmaya çalıştığını anlattı.

Ayrıca sokak hayvanlarına dikkati çekmeye çalıştığını dile getiren Çeltikçi, “Mümkün olduğu kadar ailelerin çocuklarını hayvan beslemeye, sahiplenmeye ön ayak olmalarını istiyoruz. Hayvan figürlerinin yer aldığı resimlerin olduğu bir sergi olsun istedim. Ayrıca bu sergiden elde edilen geliriyle de kursiyer öğrencime burs vereceğim.” diye konuştu.

Serginin 27 Ocak’a kadar ziyarete açık olacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeği Tüfekle Öldürüp Çöpe Attıöç

Köpeği Tüfekle Öldürüp Çöpe Attı

Sahipsiz Hayvanların Şenay Annesi Her Sabah Sokak Hayvanlarını Besliyoröç

Sahipsiz Hayvanların Şenay Annesi Her Sabah Sokak Hayvanlarını Besliyor