in ,

Sokak Hayvanlarına Bağış Yapılması Karşılığında Evcil Hayvan Portreleri Çizen 9 Yaşındaki Çocuk

Bazı kahramanlar pelerin giymez resim yapar :) 9 yaşındaki Pavel Abramov’un sokak hayvanları yararına yaptığı portrelere bayılacaksınız.

Rusya‘nın Nijniy Novgorod şehrinde yaşayan 9 yaşındaki Pavel Abramov yaptığı evcil hayvan portreleri ile büyük beğebi topluyor. Kişiye özel yaptığı portreleri bir oyuncak ya da kendi ihtiyacı için değil sokak hayvanları yararına satıyor.

Hayvanlara olan sevgisi ve resim yeteneğini birleştiren küçük Pavel bugüne kadar barınaklara kilolarca mama bağışı yapılmasını sağlamış.

Pavel’i bu muhteşem projesinin ortaya çıkış şekli de hayli ilginç.

Pavel ve annesi Ekaterina Bolshakova, yaklaşık bir yıl önce sokak hayvanları ve barınak hayvanları için birşeyler yapmaya karar vermiş.

Maddi olarak ellerinden çok fazla birşey gelmeyen ikili Rusya’da yaygın olarak kullnaılan VK isimli sosyal medya hesabında bir sayfa açmışlar.

Bu sayfada küçük çocuğun mama bağışı karşılığında evcil hayvanların portrelerini çizebileceğini duyuran ikili beklemedikleri bir ilgi ile karşılaşmışlar.

Bugüne kadar onlarca insan sokak hayvanlarına yardım karşılığında yetenekli çocuğa kedi ve köpeklerinin portresini çizdirmiş.

Yetenekli çocuğun porteleri sadece Rusya’da değil Almanya İspanya gibi ülkelerde de büyük ilgi görmüş.

Pavel, şu anda 100’den fazla köpeğe ev sahipliği yapan Arzamas’taki tek hayvan barınağının en genç gönüllüsü.

Portrelerin karşılığında barınağın o anda ihtiyaç duyduğu şeye bağlı olarak yiyecek, ev gereçleri, aksesuarlar isteyebiliyor.

 

Kaynak: Bored Panda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapıkule’de Bulgar Plakalı Araçtan Çıkanlar Şok Etti

2019 Yaban Hayatının En İyi Fotoğrafları