in

Sokak Hayvanları İçin Sergi Açıp, Kitap ve Kek Satan İyilik Meleği Çocuklar

Bodrum’da tatil boyunca sokak hayvanları için seferber olan 7 çocuk, sergi açıp, kitap ve kek satarak, elde ettikleri geliri can dostları için Bodrum Hayvan Hakları Derneği’ne bağışladı.

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’ndeki Başkent Sitesi’nde tatilini geçiren 7 çocuk, sosyal tesislerde bayram boyunca sulu boyayla resim yapıp, evlerindeki kitapları resimlerle birlikte sergileyerek, satışa sundu. Çocuklar, ayrıca evde yaptırdıkları kek ve pastaları da sattı.

cocuklar sokak hayvanlari icin seferber oldu 8277 dhaphoto3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

5 günde 608 TL toplayan çocuklar, Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı‘nı ziyaret etti. Çocuklar, elde ettikleri geliri Bodrum Hayvan Hakları Derneği‘ne teslim etti.

cocuklar sokak hayvanlari icin seferber oldu 8277 dhaphoto1
Dernek Başkanı Füsun Uslu, “Çocuklarımız bayramda tatil yapacakları yerde resim yapmışlar, kitap satmışlar ve sokak hayvanları için bağış toplamışlar. Barınağa gelerek bunları bize teslim ettiler. Geleceğin umut vadeden çocuklarının hayatlarının başarı dolu geçmesini ve yüreklerindeki bu sevginin hiç bitmemesini diliyoruz. Çok teşekkür ettik ve çocuklarımıza derneğinizim teşekkür belgelerini verdik. Armalarımızın bulunduğu seramik kupaları hediye ettik” dedi.

cocuklar sokak hayvanlari icin seferber oldu 8277 dhaphoto4
Sokak hayvanları için çalışan çocuklardan Eda Naz Kotan (12), “İstanbul’dan tatile gelmiştik. Bodrum’daki sokak hayvanlarının çok ve yardıma muhtaç olduğunu biliyorduk. Bayramda herkes iyilik yapıyor. Biz de sokak hayvanlarına yardım etmek istedik. Arkadaşlarımla kurduğumuz grupla, sergi açtık. Resim yaptık, kek ve pasta yaptırdık. Bunların dışında elimizdeki kitapları da satışa çıkardık. Topladığımız paraları derneğe teslim ettik. Belki çok büyük bir para değil ama en azından acil olan bazı şeyler alınabilir” diye konuştu.

cocuklar sokak hayvanlari icin seferber oldu 8277 dhaphoto2

Yorum

Yorum Ekle
  1. Böyle çocuklar ülkemizi kurtaracak işte. Çocuk kitapları alanında oldukça hesaplı olan kidega sitesinden çocuklarınıza kitap satın alın. Okuyan nesil yetişsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pitbullköpekkucukkızıtecavuzdenkurtardı

Küçük Kızı Tecavüzden Kurtaran Pitbull, Rus Halkının Kahramanı Oldu

ulusalköpekgunu

26 Ağustos ‘Ulusal Köpek Günü’ Nasıl Ortaya Çıktı