in

Sokak Hayvanları için Sanatı Sevebilir Misiniz?

Ressam ve şair Ersin Türk, sokak hayvanlarının barınaklardaki kötü yaşam koşullarından kurtulması için, yaptığı hayvan tablolarını satarak sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesi için harcayacak.

 

Dünya basınında da geniş yankı uyandıran Aylan Kurdi‘nin Bodrum kıyısına vuran cansız bedeninin fotoğrafını tuvale işledikten sonra bir daha resim yapmayacağını açıklayan ressam Ersin Türk, barınaksız kalan ve ölüme terk edilen sokak hayvanları için sokak hayvanlarıyla ilgili 200’e yakın tablosunu satışa çıkardı.

Son zamanlarda İstanbul‘da barınakların yaşanmaz bir hale geldiğini belirten ressam Ersin Türk, “Ev ortamına alışmış bir hayvanın daha sonra barınağa gitmesi ölüme gitmesi demektir” diyor.

Hayvanları oyuncakmışcasına “satın alıp” sıkılınca terk eden insanların çokluğu da bizi hayli zor durumlarda bırakıyor.

Ersin-Türk-Tablo-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Yapabileceğim tek şey kendi görüşlerime ve duruşuma aykırı davranmak pahasına tablolarımı satıp hayvanları kurtarmaktı. Sanatımı hiçbir zaman paraya çevirmedim ve kâr amacı gütmedim.”

Ersin-Türk-Tablo-4

“Bunu saçma bulanlara da saygı duydum. Fakat tek tek sokaklardan topladığım hayvanların ölüm haberini alıyorum ve kahroluyorum.”

Ersin-Türk-Tablo-7

“Bu yüzden yaptığım hayvan resimlerini satmaya karar verdim. Fotoğraflarını gördüğünüz ve daha bir çok (150 – 200 adet) hayvan tablosunu Kadıköy Antikacılar Çarşısı sokağındaki İkinci Yeni Kitap Cafe‘de sergilenip satılacak.”

Ersin-Türk-Tablo-6

“Cafenin sahibi sevgili dostum Ferda ile orada iletişime geçerek istediğiniz tabloyu satın alabilirsiniz.”

Ersin-Türk-Tablo-5

Not: “Barınaklardan evlat edinen ve ömrünün sonuna kadar yoldaş olma sözü veren dostlara istediği 2 tabloyu hediye edeceğim.”

Ersin-Türk-Tablo-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Untitled 1

Çocuklarınıza Masallar Hediye Edin

maira ajanimo

Bir Köpeğin İnsanı Olmak