in

Sokak Hayvanları için Kulübe Yapan Üniversite Çalışanı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) hizmetli kadrosunda görev yapan Halil Akat, sokak hayvanları için izole edilmiş köpek kulübeleri yaptı.

Sokak hayvanları için; “Onlar benim kuzularım. Üşüdüklerinde ben de üşüyorum. Aç kaldıklarında, ben de açlık hissediyorum.” diyen Halil Akat,” Çocukluğumdan beri sokak hayvanlarına karşı bir hassasiyetim var. Onlar konuşamıyorlar ama bakışlarıyla kalplerinden geçenler anlaşılıyor. Sokak hayvanlarını çocuklarım gibi seviyorum. Onlar benim kuzularım. Üşüdüklerinde ben de üşüyorum. Aç kaldıklarında, ben de açlık hissediyorum. Havalar çok soğudu. O yüzden izole edilmiş köpek kulübeleri yaptım. Üşütmemeleri için de, kulübenin içerisine ve altına kesilmiş halılardan parçalar yerleştirdim” dedi.

Sokak Hayvanları için Kulübe Yapan Üniversite Çalışanı 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

KSBÜ yemekhanesindeki artan yemeklerin çöpe gitmediğini belirten Akat, “Arta kalan yemekleri sokak dostlarımıza veriyoruz. Bu soğuk günlerde daha çok ihtiyaçları var. Bazen sokak hayvanlarına kasaptan özel et alıyorum. O gün bayram ediyorlar. Bunu hızlı kuyruk sallamalarından anlıyorsunuz” diye konuştu.

Sokak Hayvanları için Kulübe Yapan Üniversite Çalışanı 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Kuyusuna Düşen Yavru Köpekleri İtfaiye Ekibi Kurtardı öç

Su Kuyusuna Düşen Yavru Köpekleri İtfaiye Ekibi Kurtardı

Tuğçe Kazaza Dava Açan Avukat Dava Sonucu Alacağımız Ücreti Sokak Hayvanlarına Bağışlayacağızöç

Tuğçe Kazaz’a Dava Açan Avukat “Dava Sonucu Alacağımız Ücreti Sokak Hayvanlarına Bağışlayacağız”