in

Sokak Hayvanları için Konser Verdiler

Aydın’da sokak hayvanlarına destek için 40 kişilik ekipten oluşan A-dümtek Ritim Grubu konser düzenledi. Konsere katılım için tek şart mama veya “satın alma sahiplen” logolu tişört getirmek oldu.

İzmir Grup A-dümtek ‘satın alma, sahiplen’ sloganıyla sokak hayvanları için konser düzenledi.

Sokak hayvanlarına mama desteği sağlamak amacıyla düzenlenen konserde, koro üyeleri sahneye ‘satın alma, sahiplen’ yazılı tişörtleri ile çıktı. Grup A-dümtek’in seslendirdiği parçalarla keyifli bir gece geçiren Aydınlılar, mama bağışında bulundu. Konserde toplanan mamalar Aydın HAYTAP temsilciliğine verilmek üzere muhafaza altına alındı.

Sokak Hayvanları için Konser Verdileröç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Şefliğini Veteriner Hekim Görkem Öner’in yürüttüğü A-dümtek Ritim Grubu, ‘Mutlu Ezgiler Konseri’ ile dinleyicileri coşturdu. Hidayet Sayın Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde Şef Görkem Öner yönetimindeki koro birbirinden hareketli parçaları seslendirirken, Zurna Virtüözü Mesut Külahlı’ da sokak hayvanları için sahneye çıktı. Etkinlik, Ege Üniversitesi, Konservatuvar öğrencisi Yücel Tuğrul’un Neşet Ertaş bozlak ve oyun havası yorumlarıyla sona erdi.

Sokak hayvanlarına mama temin etmek amacıyla bu tür konserlerin devam edeceğinin haberini veren Şef Görkem Öner, ‘’ A-dümtek ailesi olarak sokak canlarına yardımcı olmak amacıyla hep birlikte hayvan satışını desteklemediğimiz, barınaklardan hayvan sahiplenilmesi, kurtarılması gerektiğini düşündüğümüz için ‘Satın alma Sahiplen’ logolu t-shirtler ile sahneye çıkma kararı aldık. Davetiyelerimizde gelecek olan misafirlerimizden çevre derneklere ve barınaklara aktarılması amacı ile kedi ve köpeklerimiz için mama istedik. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Grup A-dümtek, halen Şef Görkem Öner yönetiminde, cazdan türküye varan farklı türlerdeki eserleri yorumlayan 40 kişilik büyük bir ekip. Aydın’da yaşayan akademisyen, memur ve iş adamları tarafından kurulan Grup A-dümtek, yalnızca “bendir, darbuka, erbani” enstrümanları çalan ve Aydın’da ritim üzerine emek veren tamamen amatör kişilerden oluşuyor.

Kaynak: Gazete Duvar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fransız BiliminsanlarıKöpekler Epilepsi Nöbetinin Kokusunu Alıyoröç

Fransız Biliminsanları: Köpekler Epilepsi Nöbetinin Kokusunu Alıyor

Adıyaman’da Bir Evin Duvarında Dev Salyangoz Fosili BulunduÖÇ

Adıyaman’da Bir Evin Duvarında Dev Salyangoz Fosili Bulundu