in

Sokak Hayvanları İçin Kilimanjaro’ya

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan İngiliz Sam Tucker, hayvan hakları ve sokak hayvanlarına dikkati çekmek için Afrika Kıtası’nın en yüksek dağına tırmanacak .

Kilimanjaro'nun Tepesinde HAYDOS Flaması-Ajanimo-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dalaman ilçesindeki HAYDOS barınağını ziyaret eden Sam Tucker, Tanzanya’ya giderek Afrika kıtasının en yüksek noktası olan Kilimanjaro Dağı’na tırmanış yapacağını söyledi.

“Bir adam ve patiler” sloganıyla Tanzanya’ya gidecek Tucker, Ortaca HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen ile tanıştıktan sonra böyle bir etkinlik yapmaya karar verdiğini söyledi. “Daha önce kanserli çocuklar için bir eylem yapmıştım. İzmir’den bisikletle Güney Afrika’ya gittim. Türkan Dağdelen ve onun baktığı sokak hayvanlarını görünce çok duygulandım. Ben de sokak hayvanları ve hayvan hakları için bir şeyler yapmak istedim” açıklamasını yapan Tucker, hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak için böyle bir etkinlik yapmayı istediğini, dağın zirvesinde HAYDOS flaması açacağını belirtti.

Sokak hayvanları ve haklarının inanılmaz şekilde ihlal edildiğini vurgulayan Dağdelen ise “Sokak hayvanları için Kilimanjaro Dağı’na tırmanacağını söyleyince çok sevindik. Sokak hayvanlarının durumu gönüllüler ve sivil toplum kuruluşları olmasa çok zor. Sam’e de bu duyarlı davranışı için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panda evlat edinme ajanimo 2 1

Panda Evlat Edinmek İsteyen El Kaldırsın

Büyük Kediler Nat Geo Wild Ekranlarında Olacak Ajanimo 1 3

Büyük Kediler Nat Geo Wild Ekranlarında