in

Sokak Hayvanları için Fazıl Say ve Kızından Ortak Sergi

Dünyaca ünlü piyanist ve bestekâr Fazıl Say, kızı Kumru ile birlikte sokak hayvanları yararına düzenledikleri ‘Renkli Hayat’ isimli ortak sergide sanatseverlerle buluştular.

öne-çıkan

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ortak noktalarının hayvanseverlik olduğu bilinen Fazıl Say ile kızı Kumru Say, sahipsiz sokak hayvanları için bir projeye girişti ve Türkiye’de uzun süredir bu amaçla mücadele vermekte olan Hayvan Hakları Federasyonu‘na (HAYTAP) destek olabilmek amacı ile bir sergi açmaya karar verdi.

Hayvan Hakları Federasyonu için kendi emekleri olan fotoğraf ve desenleri ilk defa ilgililer ile paylaşan Say ailesi, böylelikle amatör oldukları sanat dallarındaki eserlerini ilk defa sanatseverlerin beğenisine sunmuş oldu.

Maslak Karbon Gallery‘ de 8 Haziran 2016 tarihinde açılışı gerçekleştirilen fotoğraf ve resim sergisinde, binicilik sporu ile ilgilendiği bilinen Kumru Say’ın orijinal at çizimlerinin yanı sıra ünlü piyanist Fazıl Say’ın da konserleri için yaptığı seyahatler sırasında kendisinin çektiği sokak fotoğrafları yer alıyor.

Kızı ile birlikte düzenlediği serginin açılışını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Fazıl Say, sergiden kareler paylaşmayı da ihmal etmedi.

f-2

Tamamen orijinal ve birbirinden değerli çizim ve fotoğrafların sanatseverler ile buluşturulduğu bu sergiden elde edilen gelirler, sahipsiz sokak hayvanlarının hayatlarını kurtarmak ve onlara daha iyi yaşamlar sunmak gibi bir amaçlar için harcanacak.

Maslak’ta bulunan Karbon Gallery’de sergilenen bu projenin 8-14 Haziran 2016 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacağı belirtildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

namaz1

‘Namaz Kılmayan Hayvan’ ile ‘Köpek Öldüren Müftü’

koyun1

Çobanı Uyutup Huesca Gecelerine Aktılar