in

Sokak Hayvanları için Atık Malzemeden Barınak Yaptılar

Muş’ta bir grup üniversite öğrencisi, sokakta yaşayan hayvanlar için atık malzemeden barınak yapıp, yaban hayvanları için karlı yolları aşarak doğaya yiyecek bıraktı

Muş‘ta bir grup üniversite  öğrencisi, topladıkları atık malzemelerden köpek ve kediler için barınak yaptı.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Varto Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Bölümü öğrencileri, marketlerden topladıkları kasa, eski mobilya ve tahta parçalarıyla kedi, köpek ve kuşlar için farklı boyutlarda barınak hazırladı.

Sokak Hayvanları için Atık Malzemeden Barınak Yaptılar 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Üniversite öğrencileri, barınakları Kale Parkı’nın farklı yerlerine bıraktı, kuş kafeslerini ağaca astı.

Ayrıca, kış mevsiminin çetin geçtiği kentte öğrenciler, karla kaplı dağın eteklerine yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları için yem bıraktı.

Üniversite öğrencisi Furkan Kaymaz, yaptığı açıklamada, sınıf olarak hayvanlarla ilgili bir farkındalık yaratmak istediklerini söyledi.

Sokak hayvanlarına daha fazla önem verilmesini istediklerini ifade eden Kaymaz, “Hayvanlara yardımı bir kültür haline getirmek istiyoruz. Atık malzemeden Kale Parkı’nda sokak hayvanları için marketlerden topladığımız kasa ve atılan eski mobilya parçalarıyla barınak yaptık. Son zamanlarda medyada gündeme gelen sokak hayvanlarına eziyet edilmesinden etkilenerek bu çalışmayı başlattık. Bununla ilgili farkındalık yaratmak istiyoruz.” diye konuştu.

Sokak Hayvanları için Atık Malzemeden Barınak Yaptılar 2

“PARKA GELİP KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN BARINAK YAPTIK”

Zeynep Yıldız da sınıf arkadaşlarıyla bir araya gelerek kendi imkanlarıyla hayvanlar için barınak hazırladıklarını anlattı.

“Hayvanlara yaptığımız yardımlardan dolayı çok mutluyuz. Umarım bir yararımız dokunmuştur.” diyen Yıldız, “Bizim nasıl ihtiyaçlarımız oluyorsa hayvanların da ihtiyaçları oluyor. Parka gelip kedi ve köpekler için barınaklar yaptık. Hayvanlarımız için bir farkındalık oluşturmak istedik.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kızılırmak Deltasında Leylek Varlığı Artıyor 2

Kızılırmak Deltası’nda Leylek Varlığı Artıyor

Suni Teneffüsle Köpeği Hayata Döndürenöç

Suni Teneffüsle Köpeği Hayata Döndüren Kahraman Konuştu