in

Sokak Hayvanları için Aşevi ve Yetimhane Açan Hayvansever İşadamı

Pendik’te yaşayan hayvansever işadamı sokak hayvanları için sıcak yemek yapılan aşevi, misafirhane ve yetimhane açtı.

Pendik’te yaşayan hayvansever işadamı Nafiz Hekim, sokak köpekleri için sıcak yemek yapılan “Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi” adını verdiği bir aşevi açtı. Pendik Güzelyalı Mahallesi’nde açılan aşevinde pişirdiği yemeği her gün kovalara koyarak araçla ormanlık alanlardaki sokak köpeklerine ulaştırıyor. İlk zamanlar sokak köpeklerini ekmekle doyuran Nafiz Hekim, sadece ekmekle sokak hayvanlarını yeterince gıda alamadığını düşününce sıcak yemek yapılan aşevini açmaya karar verdi.

sokak-hayvanlari-icin-asevi-ve-yetimhane-acan-hayvansever-isadami

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kendi imkanlarıyla aldığı et ve kemikleri makinede küçülten Hekim, daha sonra bunları iki kazanda pişirerek kovalarla sokak hayvanlarına ulaştırıyor.
Bununla yetinmeyen Nafiz Hekim,yavru ve hasta sokak köpekleri için yetimhane ve misafirhane adını verdiği barınak oluşturdu. Burada bakılan sağlık kontrolünden geçirilen hayvanlar sıcak bir ortamda hayatlarını devam ettiriyor. Kendisinin de bir Çin Aslanı cinsi köpeği bulunan Nafiz Hekim, sokak hayvanlarına kendi çocukları gibi bakıyor, koruyup kolluyor.

sokak-hayvanlari-icin-asevi-ve-yetimhane-acan-hayvansever-isadami2
10 yıldan buyana günlük bin 500 ekmeği dağlarda dağıttığını ama artık hayvanların başka şeyler istediğini hissettiğini söyleyen Nafiz Hekim, “Hayvanların değişik şeyler istediğini hissedince bu aşhaneyi kurduk. Niyetimiz kemiği sahibine vermek. Kemiğin sahibi köpektir. Kovalarla günde 100 kova yapıyoruz. Burada makarna yapıyoruz. Kemik topluyoruz. Kıyma gibi çekip burada kaynatıyoruz. Lokantada haşlama alıyorsunuz ya o hale getiriyoruz bunu” dedi.

sokak-hayvanlari-icin-asevi-ve-yetimhane-acan-hayvansever-isadami4
Hazırlanan yemekleri hayvanların çok güzel yediğini ve hayvanların mutlu olduğunu hissettiğini anlatan Hekim, “Hayvanlarımız çok güzel yiyor bunu. Suratlarından bunu okuyabiliyorsun. Aşevini kuralı 10 gün oldu. Sokak hayvanları için aşevi, yetimhanemiz var. Misafirhanemiz var. Hayvanlar için. Artık hayvanlara hizmet var” açıklamasında bulundu.

sokak-kopekleri-icin-asevi-acti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Bile Ajda Pekkan’a Güvenip 12 Tane Doğuruyor

“Köpek Bile Ajda Pekkan’a Güvenip 12 Tane Doğuruyor”

17393115 1513787578654832 958656487 n

Hayvan Belgeseli İzlemek İnsan Sağlığına İyi Geliyor