in

Sokak Hayvanları İçin 6,5 Ton Mama Dağıtıldı

Bursa’da Nilüfer Belediyesi, COVID-19 sebebiyle dükkanların kapanması ve insanların evlerinden çıkmaması sebebiyle sokaklarda aç kalan hayvanlar için 20 Mart tarihinden bu yana 6,5 tonu aşan mama dağıtımı gerçekleştirdi.

Nilüfer Belediyesi, COVID-19 sürecinde yiyecek bulmakta zorlanabilecek sokak hayvanlarının aç kalmaması için 20 Mart’tan bu yana tedbirleri artırdı. Daha önceleri de sokaklara ve beslenme odaklarında düzenli yem bırakan Nilüfer Belediyesi bu süreçte yem miktarını artırdı. Özellikle son iki hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle sokaklarda yalnız kalan can dostlar için Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri aralıksız olarak kentin her noktasına mama ve su bırakıyor.

6,5 TON MAMA DAĞITILDI

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanları, 20 Mart’tan bu yana, yani son bir ayda kırsal ve merkez mahallelerde sokak hayvanlarına toplam 6,5 ton mama dağıttı.

Ekipler, Nilüfer’deki 47 beslenme odağı, 27 kedi evi, 20 otomatik su odağı, 28 mama ve su noktasının yanı sıra ilçenin 64 mahallesini gezerek park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarına mama ve su bırakıyor.

Nilüfer Belediyesi sokak hayvanlarının aç kalmaması için çalışmalarını hafta içinde de düzenli olarak sürdürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçeköç

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek

Hala Yanlış Bilgilere İnanıp Dostlarını Terk Edenler Var

ABD’de 10 Kat Arttı, Ülkemizde İse Hala Yanlış Bilgilere İnanıp Dostlarını Terk Edenler Var!