in

Sokağa Çıkma Yasağında Veteriner Klinikleri Ve Hayvan Hastaneleri Açık Mı?

COVID-19 salgını kapsamında alınan tedbirlerle 31 ilde hafta sonu istisnai durumlar haricinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Evlerinde baktıkları hayvanlar olanların ise kafasındaki en büyük sorulardan biri de sokağa çıkma yasağında veteriner kliniklerin ve hayvan hastanelerinin açık olup olmadığı…

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edilecek 31 il için yayımlanan genelgede veteriner kliniklerin ve hayvan hastanelerinin açık mı kapalı mı olacağı da paylaşıldı.

Ayrıca istisnaya kapsamında olan kişilerle ilgili bilgilere de yer verildi. Bu kapsamda evcil hayvan sahiplerini yakından ilgilendiren genelgedeki ilgili kısımlar:

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak illerinde uygulanacak sokağa çıkma yasağının ikinci maddesinin c bölümünde yer alan detaylar şöyle:

  1. c) Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri açık olacak işletme ve kurumlar arasında bulunuyor.

EVCİL HAYVAN SAHİPLERİ İÇİN:

Yine aynı genelgede yer alan bilgilere göre evcil hayvan sahipleri hayvanların zorunlu ihtiyaçlarını gidermek üzere kendi ikametlerinden uzaklaşmamak koşuluyla dışarı çıkabilecekler. İlgili madde ise şöyle:

  1. i) Küçükbaş-büyükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyetini yürütenler, sokak hayvanlarını besleyecek kişiler ile evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkacaklar (ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydıyla)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

define

Definecilerin Açtığı Çukur Can Alıyordu

hayvan beslemem

Valiliklere Yazı Gönderildi: Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Hayvan Hakkı Savunucuları Sokak Hayvanlarını Her Yerde Besleyebilecek