in

Sokağa Çıkma Yasağında Özel İzinle Can Dostlarımıza Sahip Çıkıyorlar!

Şanlıurfa’da Fırat Gezginler Kulübü üyesi bir grup doğasever sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı günlerde özel izin alarak sokaktaki canları besledi.

eCOVID-19’un yayılmasını önlemek amacıyla hafta sonları gerçekleştirilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle aç kalan sokak hayvanları için, ilçede faaliyet gösteren Fırat Gezginler Kulübü üyesi bir grup doğasever, kolları sıvadı. Doğaseverler aldıkları özel izinle, sokak hayvanlarının yaşadıkları bölgelere ekmek ve mama bırakarak, bu zor zamanlarda hayvanların aç kalmamasını sağladı. Hayvanları elleriyle besleyen hayvan severler, bunlara özel ilgi göstererek dakikalarca sevdi, oyun oynadı.

sokağa çıkma yasağı şanlıurfa

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Fırat Gezginler Kulübü Başkanı Ferit Akçalı, “Doğaseverler olarak, hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasında aç kalan can dostları sokak hayvanlarını besledik. Kısıtlamanın başlandığı her hafta sonu arkadaşlarımızla birlikte sokak sokak, cadde cadde dolaşıp sokak hayvanlarını beslemeye çalışıyoruz. Bu manada bize katkı sağlayan Belediye Başkanlığına da teşekkür ediyoruz. Herkesi, sokaklardaki can dostlarımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz, onlar da bizim gibi bir candır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çakal yavrularını besleyen köpek

Öksüz Kalan 6 Çakal Yavrusunu Önce Ceylan, Sonra Köpek Besledi…

Demir Tellerle Çevrili Alanda Sıkışan Dağ Keçisini Motosikletçiler Kurtardıöç

Demir Tellerle Çevrili Alanda Sıkışan Dağ Keçisini Motosikletçiler Kurtardı