in

Sokağa Bırakılan Köpeğin Suriyeli Sahipleri Sınırdışı Edilmiş

İstanbul Cihangir’de Lucy isimli yavru köpek, Suriyeli sahipleri sınırdışı edilince eşyalarıyla birlikte sokağa bırakıldı. Tüm aşıları tam olan yedi aylık köpeği bir başkası sahiplendi.

Eşyaları ile sokağa bırakılmış görünen yavru bir köpek, sosyal medyada aniden büyüyen bir öfke ve Suriyeli mültecilere uzanan bir hikâye…

Gazete Duvar’ın özel haberine göre, İstanbul’un Cihangir mahallesinde, eşyalarının başında ‘mahsun’ bir şekilde duran yavru köpeğin fotoğrafı sosyal medyada hızla yayıldı. Köpeğin terk edilmiş görüntüsü büyük öfke çekti.

esyalari ile sokaga birakilan kopek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Oysa bu hüzünlü karenin ardında, belki daha da hüzünlü bir hikâye vardı… Zira, bayramın ilk günü sabah erken saatlerde Cihangir Anahtar sokakta eşyalarıyla bulunan köpeğin sahipleri, sınırdışı edilen iki Suriyeli sığınmacıydı.

lucy

VETERİNERİ SABAH 08.00’DE ARAYIP HABER VERDİLER

Suriyeliler, sınırdışı edileceklerini öğrenince, köpeği düzenli olarak götürdükleri veterinere sabah 08.00’de telefon etmiş, yaklaşık yedi aylık yavruyu bırakmak zorunda olduklarını anlatmıştı.

lucy3

AŞILARI TAM

Üzerindeki chip sayesinde adının Lucy olduğu, 4 Kasım 2018’de doğduğı ve tüm aşılarının bulunduğu tespit edilen Lucy, ilk geceyi bir başka köpek sahibin evinde geçirdi. Şimdi, yeni sahiplerinin evine alışmaya çalışıyor. Sınırdışı edildiklerini söyleyen ilk sahiplerinin akıbeti ise bilinmiyor…

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bu zavalli hayvani bu halde sokaga birakan harbi o…pu cocuguymus,hicmi vicdan yok lan bu insanlarda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Kanalında Sıkışan Yavru Köpeği Vatandaşlar Kurtardıöç

Su Kanalında Sıkışan Yavru Köpeği Vatandaşlar Kurtardı

disi kedi isimleri

Birbirinden Güzel 100 Dişi Kedi İsmi