in

Sokağa Atılıdı, Kanser Oldu…Ceku, İyi İnsanlar Sayesinde Yaşama Tutundu

Ceku,Türkiye’de sokağa terk edilen köpeklerden yalnızca biri. Hayat onun karşısına iyi kalpli insanlar çıkardı. Hastalıklar ile mücadele eden Ceku’nun en büyük şansı karşısına iyi insanların çıkması oldu. Türkiye’deki köpeklerden sadece biri olan Ceku’nun hikayesini kendi ağzından dinleyeceğiz.

Benim adım Ceku. Saf İngiliz Setter olduğumu söylerler. Aslında bakmayın bu kadar mazlum gözüktüğüme, bir av köpeğiyim ben. Tahminen 3-4 yaslarımdayım, dişiyim. Her ne olduysa sebebini bilmiyorum, sahibim vazgeçmiş benden. Sokağa atmış beni İzmit’te. Beni tanıyan, gören hayvanseverlerin söylediğine göre 15-20 gün sokaklarda yasamışım. Ee tabi sokaklarda aç da kalmışım. Neden sokağa atıldığımı bilmiyorum. Belki av sırasında sahibimin dediklerini yapmamışımdır ya da damızlık kullanmışlardır beni.  Aslında gayet akıllıyım, komutları dinlerim, tuvalet eğitimim var, uyumluyum. Sahibini uğraştıranlardan da değilim.

Ceku 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanseverler beni sevmiş olacaklar ki bana yeni bir yuva aramaya başlamışlar ve fotoğraflarımı bir pazar günü öğleden sonrası köpek sahiplenmeyi düşünen Elif ve Ekin’e göndermişler. Onlar da hemen istemişler beni hiç düşünmeden. Pazar günü gece yarısı pet nakil arabasıyla onlarca köpekle birlikte hooop İstanbul’a gittim yeni sahiplerimle buluşmaya. Hemen ısındık galiba onlarla birbirimize 🙂 Yeni sahiplerimin ne olur ne olmaz diye gece yarısı bir veteriner hekime kontrole götürdüklerinde beni, öğrenmişler o kotu şeyi. Kansermişim. Vajinamın girişinde kocaman bir tümör varmış. Onlar da çok şaşırmışlar ve üzülmüşler ama benden de vazgeçmemişler…

ceku 2

Daha sonraki gün başka büyük bir veteriner hekime götürüp ultrason  veröntgen çektirmişler ve teyit etmişler ki gerçekten de hastaymışım. O zamandan bu zamana 6 hafta geçti ve ben 5 kere kemoterapi gördüm. Bu hafta sonu da kontrole gittim ve tümörümün çok çok ufak kaldığını sahiplerim sevinerek öğrenirken ben de mutluluktan onların kucağına atladım. Bağışıklığım kuvvetlensin hemen  kısırlaştırma ameliyatı olacağım ki bir daha yaramazlık yapıp hasta olmayayım diye 🙂

ceku 1

Ben Ceku, benim hikâyem de böyle iste. Öyle on binlerce lira harcayıp köpek satın alacaklarına, hasta olduğumu bile bilmeden beni sahiplenip benden vazgeçmeyen yeni ailem sayesinde iyileştim sayılır.

Sizler de sahiplenin, sizler de benim gibi bir canlıyı mutlu edin. Sokaklarda benim gibi binlercesi var. AVM’lerde, otoparka giderken, camın arkasındakilere değil, sokaklara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dogdugun Ev Kaderindirin Yakisikli Avukati Engin Ozturkun Kedi ve Kopeklerle Paylasimlari..

Doğduğun Ev Kaderindir’in Yakışıklı Avukatı Engin Öztürk’ün Kedi ve Köpeklerle Paylaşımları

Kafa Karistiran Bir Fotograf Viral Oluyor ve Bu Sizin de Kafanizi Karistirabilir..

Kafa Karıştıran Bir Fotoğraf Viral Oluyor ve Bu Sizin de Kafanızı Karıştırabilir