in ,

Smokin Bir Kediyken Rengi Gitgide Beyazlayan Kedicik

Elli isimli kedi doğduğunda siyah beyaz yani smokin bir kediydi. Ancak bir yıl sonra kedinin yeni hali ve doğduğu hali arasında epeyce bir fark oluştu.

Almanya’da yaşayan Nicole isimli kadın Elli ve onun kardeşini bir çiftlikte bakımsız halde buldu. Kulaklarında enfeksiyon olan yavrular uzun süre iyi beslenememiş ve zayıf kalmışlardı.


Nicole bir hayvan sahiplenmeye karar vermişti ama bu iki kardeş onun için çok büyük bir süpriz oldu. Nicole siyah beyaz olan bu güzel iki kediciği hemen veteriner kliniğine, oradan da eve götürdü.

Tedavi ve bakımın ardından sağlıklarına kavuşan kardeşler yeni evlerine alışmılardı. Nicole Elli ve kardeşini sahiplendikten 9 ay sonra Elli’nin vücudunda bir değişiklik fark etti.

Elli’nin siyah tüylerinin arasında beyaz tüyler olduğunu gören Nicole, başlarda o tüylerin aslında hep orda olduğunu ama fark etmediğini düşündü. Ama daha sonra kedinin vücudunun diğer yerlerinde de beyaz tüyler görmeye başladı.

Durumun ne olduğunu anlamak isteyen Nicole kediyi veteriner hekime götürdü. Yapılan muayene ve testler sonrasında Elli’nin vitiligo(beyazlama) hastası olduğu öğrenildi. Vitiligo hem insanlarda hem de hayvanlarda görülebilen bir hastalık.

Bu hastalık Elli’yi dış görünüşü hariç hiç etkilemiyor. Nicole ilk beyaz tüyü gördükten 1 yıl sonra Elli’nin vücudunda  neredeyse hiç siyah tüy kalmamıştı.

Artık o gri- beyaz bir kediydi…

Her hali ile çok tatlı değil mi?

Beyazlama Hastalığına Yakalanmış 20 Hayvan

 

 

Öldürülen Köpeğin Sahibi Şikayetçi Olmayınca Hayvan Hakkı Savunucuları Harekete Geçti

Kediler Neden Mama Yedikten Sonra Patilerini Yalar?