in

Siyasete Köpek Ayarı

ABD’de Kasım ayında gerçekleştirilecek başkanlık seçimleri için adayların kampanyaları devam ederken Demokratik Parti’nin adaylarından Hillary Clinton seçmenlerine havlayarak seslendi. Genel Yayın Yönetmenimiz Ajan Brian da Clinton’un havlamasını sizler için değerlendirdi.

Hillary Clinton, seçim kampanyaları kapsamında Pazartesi günü Nevada eyaletine bağlı Reno kentinde destekçilerine seslendi. Konuşmasında rakiplerini eleştiren Clinton, “Seçimlerde aday olan politikacıların yalan söyleyip söylemediklerini anlamak için hemen tepki vermeyi sağlayacak bir şeyimiz olabilir miydi? Eğer olsaydı, yalan söyleyenler için hemen havlayan bir köpek eğitirdik” dedi. Köpeğin nasıl havlayacağını da taklit ederek bir örnek verdi.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=YtlXkJGKwao

1960’lı yıllarda ABD’nin CIA sorgu uzmanlarından Cleve Backster’ın üzerinde çalıştığı ‘Yalan Makinesi’ sorgularda kullanılmış hatta bir dönem adli delil olarak bile değerlendirilmiş, daha sonraları tarafsız uzmanların görüşlerinin doğrultusunda, makinenin doğruluğu %50 ye %50 olarak değerlendirilmeye başlanmıştı.

Teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde, yalan makinesi üzerine elli yıl önce çalışmalar yapmış, seçimlerine dünyanın odaklandığı ABD gibi bir ülkede başkanlığa aday olan birinin, bir makineyi değil de yalan testinde bir köpeğe referans vermesi üzerine Genel Yayın Yönetmenimiz Ajan Brian‘ın görüşünü alsak hiç fena olmaz dedik.

“Hav, hav hav, hav…”

ajan-hillary2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

-Sizce Hillary Clinton neden bir köpeği referans vermiş ve havlamış olabilir?

Ajanimo Genel Yayın Yönetmeni Ajan Brian: “Bizlere seçme, seçilme hakkı verilmemiş. Dünyayı yönetmek gibi hırslarımız da yok. Biz insan dostlarımıza hayvan gibi güveniriz. Dünya üzerinde yaşarken sadece kendi türlerinin değil bizlerin de aynı dünyayı paylaştığımızın bilincinde en temel yaşam haklarımızı gözetmesini dileriz. Hislerimiz bizleri çok yanıltmaz. Dilimiz sizler kadar gelişmiş olmayabilir ama hislerimiz sanırım sizin biraz üzerinizde… Bizler yalan söyleyemeyiz. Sanırım güvensizlik sorunu siz insan türünde kritik noktalara varmış durumda. Kendi icat ettiğiniz makinelere bile güvenmiyorsunuz. Biz havlamaya ve sizlere hatırlatmaya devam edeceğiz. Başka bir dünya yok. Aynı dünyayı paylaşıyorsak bizlerin de haklarını gözetmeniz lazım. Sadece seçimlerde, işiniz bizlere düştüğünde aklınıza gelmeyelim. Mesela bir hafta önce ben de TBMM’deki insan vekillerime, 8 Şubat 2012 tarihinden bu yana komisyonda bekleyen kanun teklifini hayata geçirmesi için mektup göndererek çağrıda bulundum. Hav!”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kötü kedi şerafettin ajanimo

Kediler Günü’nü Kötü Kedi Şerafettin ile Kutlamaya Taksim’e

jesper kedi ajanimo görsel

Maceraperest Kedi Jesper’ın Hayatını Kıskanacaksınız