in

Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna: “Her Ailenin Bir Hayvana Sahip Olması Lazım”

Tamer Tuna, “Her ailenin bir hayvana sahip olması lazım. Bu hayvanları burada bırakmayalım, sahiplenelim”

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna ve futbolcular, Sivas Belediyesi’ne ait Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Otelini ziyaret etti. Tuna, “Her ailenin bir hayvana sahip olması lazım. Bu hayvanları burada bırakmayalım, sahiplenelim” dedi.

sivasspor teknik direktoru tuna hayvanlari sahiplenelim

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Demir Grup Sivasspor 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Sivas Belediyesinin Seyfebeli mevkinde yeni açtığı Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Otelini ziyaret etti. Ziyarette teknik direktör Tamer Tuna, futbolcular Ziya Erdal, Hakan Arslan, Emre Kılınç, Arouna Kone ve Paul Papp katılarak merkez Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman’dan bilgi aldı.

“Her ailenin bir hayvana sahip olması lazım”

Ziyarette konuşan teknik direktör Tamer Tuna, merkezde olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Duygu en önemli parçamız. Herkes sahiplenme duygusuyla iyileşiyor, büyüyor ve güzelleşiyor. Biz de bu konuda elimizden gelen desteği yapmaya çalışacağız. Buradaki barınağı görünce gurur duyduk. Gerçekten Sivas Belediyesi olağan bir iş yapmış. Hayvanların her türlü olanaklarını sağlıyor. Her ailenin bir hayvana sahip olması lazım. Bu hayvanları burada bırakmayalım, sahiplenelim” dedi.

sivasspor teknik direktoru tuna hayvanlari sahiplenelim 8084 dhaphoto2
Merkeze ilk defa geldiğini kaydeden takım kaptanı Ziya Erdal ise, “Hayvanların rahat edebileceği güzel bir ortam var. Temennimiz buradaki hayvanların sayısının azalması ve onlara sahip çıkılması. Bu tesisi yapan belediyeye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Biz de üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazırız” diye konuştu.

sivasspor teknik direktoru tuna hayvanlari sahiplenelim 8084 dhaphoto6

Golcü futbolcu Arouna Kone‘de hayvanların doğanın bir parçası olduğunu belirterek, “Biz bu doğaya sahip çıkmalıyız. İnsanlar nasıl bir birine sahip çıkıyorsa bu doğaya da aynı şekilde sahip çıkmalıyız. Olanağı olan herkes gelsin bir köpeği sahiplensin” ifadelerine yer verdi.

sivasspor teknik direktoru tuna hayvanlari sahiplenelim 8084 dhaphoto3
Ziyarette yer alan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Sivas Temsilcisi Özge Çubukçu ise kendilerini yalnız bırakmadığı için Demir Grup Sivasspor’a teşekkür ederek, “Sivas Belediyesi gerçekten çok güzel bir iş yaptı. Şartlar ne kadar iyi olursa olsun bir hayvanın burası mutlu olması mümkün değil. İnsanlar bir hayvan sahibi olmak istediklerinden lütfen buraya gelsinler. Burada sahiplenebilecekleri onlarca hayvan var. Lütfen satın almayın sahiplenin bu garipler sizi bekliyor” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yasalarhayvanlarikorumuyor

HAYTAP Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat: Türkiye’de Yasalar Hayvanları Korumuyor

Kadıköy ‘Hayvanları Koruma Gününü’ Çocuklarla Kutladıöç

Kadıköy ‘Hayvanları Koruma Gününü’ Çocuklarla Kutladı