in ,

Sivas’ın Divriği İlçesinde Vaşak Görüldü

Doğada nadir görülen vaşak, Sivas’ın Divriği ilçesinde sokakta gezinirken vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi

Nesli tükenme tehlikesi altında olduğundan dolayı Türkiye’de birinci derecede koruma altında olan vaşaklardan bir tanesi Sivas’ın Divriği ilçesinde görüntülendi.  Vaşaklar, özellikle kış aylarında yemek bulamadıkları için insanın olduğu yerleşim alanlarına kadar inip yemek bulmaya çalışıyorlar.

Sibirya soğuklarının etkisini hissettirdiği Sivas’ın Divriği ilçesinde görüntülenen bu vaşak da yiyecek bulmak umuduyla  indiği Divriği’de sokakta gezinirken vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.  Cedit paşa mahallesinde sokakta dolaşarak yiyecek arayan vaşak  yavru bir köpekle kediyi öldürdü.

Nadir gorulen vahsi hayvan sivasdivrigi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vaşağın ilçe merkezinde görüntüleyen Musa Çoban, “Sivas’ın Divriği ilçesinde yaşıyorum. Bugün eşim ve yeğenlerim bahçede yabani bir hayvan görmüşler. Hayvan, nesli tükenmekte olan vaşak hayvanıymış” dedi.

nadirgorulenvasakdivrigide
SİVAS’IN DİVRİĞİ İLÇESİNDE DOĞADA NADİR GÖRÜLEN VAŞAK, İLÇE MERKEZİNDE GEZİNİRKEN VATANDAŞLAR TARAFINDAN CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜLENDİ. (DEMET KARAKUŞ – VEYSEL KORKMAZ/SİVAS-İHA)
Doğada nadir görülen vaşak, Sivas’ın Divriği ilçesinde sokakta gezinirken vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ajanimo tekirdagdakedilerkopeklermartilarbeslendi

Tekirdağ’da Kedi ve Köpeklerle Birlikte Martılar ve Kargalar da Beslendi

Ajanimo belediyeler sokak hayvanlarini unutmadi

Sokağa Çıkma Yasağında Sokaklara Çıkıp Hayvan Besleyen Belediyeler ve Kamu Kurumları Yürekleri Isıttı