in

Sivas’ın 3 Bacaklı Bebeği ‘Garip’, Yeni Yuvasında

SİVAS’ın Suşehri İlçesi’nde sokakta bulunan ve doğuştan sol arka bacağı olmadığı için korumaya alınan ‘Garip’ adlı yavru köpek, sahiplenerek götürüldüğü İstanbul’da bakıma alındı.

Suşehri Belediyesi ekipleri Nisan ayı içinde ilçedeki köpekleri aşılama çalışma başlattı. Ekiplerin Kemalpaşa Mahallesi üzerinde yaptıkları çalışmalar sırasında bulunan, sol arka bacağı olmayan kangal kırması erkek yavru köpek dikkat çekti. Belediye veterinerinin yaptığı muayenede doğuştan yavru köpeğin sol arka bacağının olmadığı tespit edildi.

Sivas'ın 3 Bacaklı Bebeği 'Garip' Yeni Yuvasında

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Belediye Başkanı Fazlı Yüksel’in talimatıyla barınağa konulan köpek korumaya alındı. DHA’nın haberi sonrası yavru köpek için çok sayıda kişi belediyeyi aradı.
İstanbul’da yaşayan organizasyon işleri yapan Senem Selimi, yavru köpeği sahiplenmek için harekete geçti. Belediye ile temasa geçen Selimi, İstanbul’dan Suşehri’ne araç gönderdi. Belediye barınağında bulunan yavru köpek görevlilerce teslim alıp İstanbul’a götürüldü. Köpeği sahiplenen Senem Selimi, adını da ‘Paşa‘ olarak değiştirdi.

Sivas'ın 3 Bacaklı Bebeği 'Garip' Yeni Yuvasında
İstanbul’da özel bir klinikte tedavisi yapılan köpeği sahiplenen Senem Selimi, “Sivas’taki 3 bacaklı Garip isimli yavruyu özel ekiple dinlendirerek İstanbul’a getirdik. Şu anda durumu çok iyi. Hafif bir iç rahatsızlığı sorunu vardı. Cihangir’deki klinikte veteriner Oktay Yungul tedavisini gerçekleştirdi. Toparlanınca evine gitmeye hazır olacak. Bazı haberlerde bahsedildiği gibi Fransa’ya falan gitmesi söz konusu değil. Bu konuda birçok destekçimiz var. Yardım edenler de oluyor. Benim tüm hayvan severlere çağrım şu ki, kedi köpek gibi hayvanları satın almak yerine barınaklardan sahiplensinler. Çünkü hepsi çok muhtaç ve onların desteğine ihtiyaçları var” dedi.

Sivas'ın 3 Bacaklı Bebeği 'Garip' Yeni Yuvasında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dalyanda Gönüllüler Sokak Hayvanları İçin Örüyor

Dalyan’da Gönüllüler Sokak Hayvanları için Örüyor

1205f6ff5ae9c9eaad59426692cb3680

Kedilerde Kanser Oluşumuna Zemin Hazırlayan Etkenler