in ,

Sivas ‘ta ölen kedisi için 3 gün ağladığını Vali’ye anlatan 76 yaşındaki engelli hayvansever Akşin yürekleri ısıttı.

76 yaşındaki engelli hayvan sever Şükriye Akşin, Engelliler haftası etkinliğinde Sivas Valisi Salih Ayhan’a sokak hayvanlarının yaşadığı sıkıntıları anlattı ve zarar veren komşusunu emniyete şikayet edeceğini söyledi. Ölen kedisi için 3 gün ağladığını da Vali Ayhan’a hayvansever Akşin yürekleri ısıttı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla katıldığı stant açılışının ardından bir süre engelli vatandaşlarla sohbet etti.  Stant açılışına katılan 76 yaşındaki engelli hayvan sever Şükriye Akşin ise anlattıklarıyla Vali Ayhan’ın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman’ın ve Aile ve Sosyal Politikalar il müdürü Harun Tan’ı yüreklerini ısıttı. Akşin, ölen kedisi için 3 gün ağladığını belirterek 8 sokak kedisini beslediğini söyledi.  Hayvanlara olan ilgisiyle yürekleri ısıtan yaşlı kadının hayvanlarına zarar verdiğini söylediği komşusunu emniyete şikayet edeceğini söylemesiyse Vali Ayhan’ı ve beraberindekileri gülümsetti. Vali Ayhan, engelli kadını hayvan sevgisinden dolayı takdir etti.

Sivas ‘ta olen kedisi icin 3 gun agladigini Valiye anlatan 76 yasindaki engelli hayvansever01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

EVİNDE 8 KEDİ BESLİYOR

Evinde 8 tane kedi beslediğini belirten Akşin, “Yemeğini bende yedi karşı tarafa geçiyordu, orada bir tane taksi çarptı. Sonra çırpına çırpına öldü kedim. O adamlarda indiler, ölümünü beklediler. Daha sonra poşete koyup çöpe attılar. Böyle bir şey olur mu?. Bende bunu Vali’ye anlattım. Kedilerime araba çarptı, 3 gün ağladım dedim. Evde 7-8 tane kediye bakıyorum. Böbrek ve tavuk eti yediriyorum, aç koymuyorum” dedi.Sivas ‘ta olen kedisi icin 3 gun agladigini Valiye anlatan 76 yasindaki engelli hayvansever02

Haber videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gumushanede Hayvanlari Koruma polisleri goreve basladi

Gümüşhane’de Hayvanları Koruma polisleri göreve başladı

Almanyada Hayvan Kacakcilaridan Pes Dedirten Yontem

Almanya’da Hayvan Kaçakçılarından Pes Dedirten Yöntem