in

Şişli’deki Hayrettin Karacan Parkı’nda Vahşet: Sahipli ve Sahipsiz Hayvanlar Zehirlenerek Hayatını Kaybediyor

Hayvanlara yönelik işlenen suçlar ceza kanunu kapsamına alınmazken, kisiliginin sağlıksız boyutundaki kişiler çocuklara da zarar verecek yöntemleri kullanarak hayvanları öldürüyor. Şişli’de çocukların da gittiği parklara hayvanları zehirlemek için fare zehirleri atılıyor.

Şişli’de sokak hayvanlarının yaşadığı ve sahipli köpeklerin gezdiriliği parklar da zehirlenme vakaları yaşanıyor. 19 Mayıs Mahallesi’nde bulunan Hayrettin Karacan Parkı‘nda birçok kedinin zehirlendiği ve hayatını kaybettiği öğrenildi. Aynı parkta gezdirilensahipli 2 köpek de zehirlenrek hayatını kaybetti. Hayrettin Karacan Parkı’nda güvenlik kameraları çalışmadığı için zehirlerin kimler tarafından döküldüğü bilinmiyor. 10 yaşındaki Sibirya Kurdu Maya’da parktaki zehirli mamaları yedikten sonra hayatını kaybeden hayvanlardan biri. Köpeğini Hayrettin Karacan Parkı’nda gezdirdikten sonra kaybeden Soykan Türkmen  konuyla ilgili suç duyursunda bulunduklarını belirtirken olayı şöyle anlattı: “30 Aralık’ta her akşam olduğu Maya’yı gibi yine Hayrettin Karaca Park’ına götürmüştük. Orada bazı kaplarda su ve mamalar oluyor. Biz her ne kadar izin vermesek de yine bi şekilde görünce yeme girişimi oluyordu. Zaten parkta olduğumuz için serbest dolaşmasına izin veriyorduk. Tek güvenli rahat edebileceğini düşündüğümüz yer gibi görüyorduk. Maalesef öyle değilmiş. Oradaki mamalardan birine fare zehri katılmış olmalı ki sadece bizim değil oraya getirilen diğer köpeklerin sahiplerinden bazıları da aynı sıkıntıyı yaşamış olduklarını duyduk, iyileşmişler çok şükür. Ama bizim kızımız savaştıysa da olmadı.”

 

https://www.instagram.com/p/CKBtGxdBFtt/

 

Hayvan hakkı savunucuları Şişli Belediyesi’nin kameraları tamir ettimesini ve parkları temizlemesini istedi. Aynı zamanda Kurtuluşta’da parka dökülen mamalardan yiyen 1 sahipli köpek zehirlenerek hayatını kaybetti. Bu vahşetin kim tarafından yapıldığı bilinmezken hayvan sahiplerinin köpeklerini gezdirirken dikkatli olması öneriliyor. Şişlili hayvan hakkı savunucuları, gönüllülere “besleme yaptığınız bölgedeki mamaları kontrol edin” çağrısı yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye Baskani Mustafa Sarigul Makam Aracini Sokak Hayvanlari icin Satti

Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Makam Aracını Sokak Hayvanları için Sattı

Turbe Bahcesinde 9 Yavrusu ile Ac Kalan Anne Kopegin Yardimina Baskan Kiymaz Yetisti

Türbe Bahçesinde 9 Yavrusu ile Aç Kalan Anne Köpeğin Yardımına Başkan Kıymaz Yetişti