in ,

Şişli’de Yangında Mahsur Kalan Kediyi Vatandaşlar Kurtardı

Şişli’de yedi katlı binanın giriş katında yangın çıktı. İçeride mahsur kalan kediyi kurtaran vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. Yangın itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü.

Olay, dün saat 14.10 sıralarında Şişli Merkez Mahallesi Koca Mansur Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerindeki 7 katlı binanın giriş katındaki daireden dumanlar yükselmeye başladı. Durumu gören vatandaşlar itfaiyeyi arayarak ihbarda bulundu. O dakikalarda olayın yaşandığı binadan bulunan vatandaşlar kendilerini güçlükle dışarı attı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri hızlıca yangına müdahale etti.
Kediyi yangından kurtarmak için dumanların arasına daldılar

AW349702 03

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Daireden dumanlar yükselmeye devam ederken, bir kedinin içeride unutulduğu öğrenildi. Mahsur kalan kediyi kurtarmak için biri yabancı uyruklu iki kişi dumanların arasına daldı. Bir süre son iki kişi kediyi yangının çıktığı binadan çıkartarak kurtardı. Kediyi kurtaranlar ve mahalledeki diğer vatandaşlar kedinin kurtulması karşısında büyük sevinç yaşadı. Kediyi kurtaranlardan biri olan Ziya Kılıç isimli vatandaş, “Kedi içeride kalmıştı, son bir kurtarma denemesi yapalım dedik. Oraya girdiğimizde kediyi uzun süre aradık. Korkmuş bir vaziyette yatağın altına saklanmış halde bulduk. Dumanların arasında onu bulmak zor oldu. Şu anda çok mutluyuz” dedi.

AW349702 08

“Yangından köpeğiyle birlikte kurtuldu”

Yangının çıktığı binada yaşayan bir başka vatandaş ise, “Bu binada yaşıyorum. Olay, dumanların yukarılara çıkmasıyla oldu. Dumanların üst katlara çıktığını görünce biz de dışarı çıktık. Köpeğimle birlikteydim, onu alıp dışarı çıktım. Köpeğimin adı Maya. Korktuk” diye konuştu.
Bizi komşular çıkardı” Yangına yürüme engelli ablasıyla birlikte yakalanan bir bina sakini, “Bu binada yaşıyorum, içerideydim. Ben oturuyordum. Ablam da yatalak. Giriş kattaki çocuk geldi ve şofbeninin yandığını söyledi. İlk anda çıkamadık. Sonra Allah razı olsun, komşular bizi çıkardı” şeklinde konuştu.
İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası binadaki yangın söndürülürken, çıkış nedenin giriş kattaki dairenin şofbendeki elektrik kontağı olduğu belirlendi.

AW349702 09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sakat Halde Buldugu Karacayi Belediye Baskanina Teslim Etti

Bulduğu Hasta Yavru Karacayı Belediye Başkanına Teslim Etti

Koruma Altindaki Toptas Keler Tucelide Ortaya Cikti 1

Koruma Altındaki “Topbaş Keler” Tunceli’de Ortaya Çıktı