in

Şişli’de Karanlık Bir Dükkanda Boxlar İçine Hapsedilmiş 57 Sokak Kedisi Kurtarıldı

Türkiye’de hayvan hakları yasasının hala çıkmamış olması, hayvanlara karşı işlenen suçlara her gün bir yenisini ekliyor. Şişli’de karanlık bir dükkanda boxlar içine hapsedilmiş  57 sokak kedisi, 8 Aralık 2020 gecesi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın talimatı ile Şişli Belediyesi Veterinerlik ekibi, DKMP 1.Bölge ve  emniyet teşkilatının koordineli çalışması sonucunda kurtarıldı.

HAYKONFED’in (Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu) karanlık bir dükkanda, her biri box içine hapsedilmiş olan bu kedilerin üretim veya deney için toplanıyor olabilme ihtimaline ve bu yönde gelen ihbarlara yönelik konuyu İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya iletmesiyle gece yarısı söz konusu eve baskın operasyonu yapıldı.İzzetpaşa mahallesinde bulunan dükkanın bir kadına ait olduğı belirlendi. Kadının Covid-19  nedeniyle karantina altında olduğu ve bu nedenle ifadesinin alınamadığı öğrenildi. Dükkanda 57 kedi boxlar içersinde bulundu. Kediler Şişli Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. Kedilerden 12’sinin üst solunum yolu enfesksiyonu olduğu, diğerlerinin ise sağlıklı olduğu açıklandı.

KEDİLER, ŞİŞLİ’DEKİ GÖNÜLLÜLERİN BESLEME NOKTALARINDA KORUMAYA ALINACAK

HAYKONFED tarafından yapılan açıklamada operasyonla ilgili olarak şu bilgilere yer verildi:

“Sayın Valimiz büyük bir duyarlılık ile gece yarısı hemen gerekli koordinasyonu sağladı. Dün gece (8Aralık 2020) yarısı 1.30 sıralarında hayvanların kurtarılması için seferber olundu. Şişli Belediyesi Veterinerlik ekibi ve Veteriner İşleri Müdürü Erol Yıldız,  DKMP 1.Bölge Müdürü  Fahrettin Ulu ve  emniyet teşkilatı koordineli bir şekilde çalıştı.  9 Yavru, 48 yetişkin toplamda 57 kedi; Emniyet, Tarım Müdürlüğü ve Şişli Belediyesi ekipleri tarafından el konularak, bakımevine getirildi. Kedilerin hepsi ilk sağlık muayenesinden geçirildi. Yetişkin kedilerim kısırlaştırmaları sağlandıktan sonra, Şişli’deki gönüllülerin işbirliği ile gönüllülerin besleme noktalarında koruma altına alınacaklar. 57  kedinin, gönüllülerin koruması altında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, popülasyon ve gönüllü varlığı dikkate alınarak yerleştirilecekleri park ve sokakların belirlenmesi konusundaki koordinasyon için Şişli gönüllülerinin HAYKONFED’e  ve Şişli Belediyesi Veterinerliğine ulaşmaları çok önemli.

HAYKONFED Başkan Yardımcısı  Nihal Kasa  0532 272 10 10

 

SOKAĞINDA KAYIP KEDİSİ OLAN ŞİŞLİLİ GÖNÜLLÜLER, ŞİŞLİ RM’YE BAŞVURSUN

HAYKONFED’in sosyal medyada yaptığı paylaşım sonrasında Şişli’nin Gönüllüleri, bölgelerindeki kayıp kediler için umutlandı. Şişli gönüllülerinden  Halideedip Sokak Hayvanları Platformu’nun kurucusu Aysel Koç, “Bu çocukların içinde bizimde kayıplarımız olabilir. Hem onlara bakacağız, hem 57 kediyi Şişli’de besleme noktalarımıza yerleştireceğiz. Bunun için işbirliği yapmamız gerekiyor” derken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kopege Carpip Arkasina Bile Bakmadan Kacti

Köpeğe Çarpıp Arkasına Bile Bakmadan Kaçtı

Afyon Sandiklidaki Tavuklar Ilcenin Cocuklarina Burs Yumurtluyor

Afyon Sandıklı’daki Tavuklar, İlçenin Çocuklarına Burs Yumurtluyor