in

Sırtında Keçi, Yüreğinde Sevgi Taşıyan 11 Yaşındaki Rizeli Hamdu Sena’nın Hikayesi

Sırtında yeni doğum yapan keçisi, köpeğinin sırtına bağladığı okul çantasında ise yeni doğan oğlakla herkese örnek olan 11 yaşındaki Rizeli kız Hamdu Sena Bilgin

Rize’de karla kaplı dik yamaçta, yeni doğum yapmış keçiyi sırtında, yavrusunu ise köpeğinin sırtına bağladığı okul çantasına kayarak ağıla götüren 11 yaşındaki Hamdu Sena Bilgin, sosyal medyada paylaşılan fotoğrafıyla herkese örnek oldu.

RIZE'NIN IKIZDERE ILCESI YAGCILAR KOYUNDE YASAYAN 11 YASINDAKI HAMDU SENA BILGIN HAYVANCILIK YAPAN AILESINE YARDIMCI OLUYOR. FOTO: RIZE-DHA

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İkizdere ilçesine bağlı Yağcılar köyünde hayvancılıkla geçimini sağlayan Ali Bilgin’in çocukları Hamdu Sena ve 15 yaşındaki Ali Rahman Bilgin keçileri ağıldan alarak otlatmaya götürdü.

Hayvanların otladığı sırada gebe bir keçinin doğumu başladı. Bunun üzerine Bilgin kardeşler, doğum yapan keçiyi bulunduğu yerde bırakarak diğerlerini ağıla geri götürdü. Evlerinden okul çantalarını ve “Tomi” adını verdikleri köpeklerini yanlarına alan Hamdu Sena ve Ali Rahman, doğum yapan keçinin yanına döndü.

rize4

Doğum yapan keçiyi sırtındaki çantaya, yavrusunu ise köpeğinin sırtına bağladığı okul çantasına koyan Hamdu Sena, karla kaplı dik yolda yürüyerek hayvanları ağıl ulaştırdı.

Ali Rahman Bilgin, cep telefonuyla çektiği kardeşi ve keçilerin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.Kısa sürede sosyal medyada yayılan fotoğraf, paylaşım ve beğeni rekoru kırdı.

rize3-1

“Bu olayı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektim”

Ali Rahman Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın yaşandığı gün kardeşi ile keçileri dışarıya çıkardığını anlattı.Dışarıda çok fazla kar olduğunu dile getiren Bilgin, keçinin doğumunun evden uzaklaştıkları sırada başladığını söyledi.

Doğum sonrası keçi ile yavrusunu alarak barınağa doğru ilerlediklerini dile getiren Bilgin, “O esnada bu olayı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektim ve sosyal medyada paylaştım.” dedi.

 

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Anne Keçiyi Sırtında, Doğan Oğlağı Köpeğin Sırtında Taşıyan Rizeli Kız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bingöl kedi kurtarma

Bingöl’de Donmak Üzere Olan Kedi İtfaiye Tarafından Kurtarıldı

soföronn

Fırtınadan Korkan Köpekleri Otobüse Alan Koca Yürekli Şoför