in

Sırtına Kaynar Su Dökülen Köpek İyileşiyor

Bursa’da kaynar suyla haşlanan köpek, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde tedavi edilerek eski sağlığına kavuştu.

Geçtiğimiz aylarda Yalova Yolu üzerinde Pitbull cinsi bir köpeğin sırtından kızgın su dökülmesi neticesinde haşlandığı bilgisini alan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi ekipleri, köpeği yakalayarak barınağa getirdi. Kaynar sudan dolayı sırt derisi komple yanan hatta sırt kasları dahi zarar gören 1 yaşındaki dişi köpek, yaklaşık 3 aylık tedavi sürecinin ardından eski sağlığına kavuştu.

Kızgın suyla haşlanan köpek sağlığına kavuştuöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yarası tamamen kapanan köpeğin yanan sırtında yeni kıllar da çıkmaya başladı. Talihsiz can dost, barınak ekiplerinin yakından ilgilenmesi sonucunda kilo da alarak eskisinden daha iyi hale geldi.

fft256 mf25602753

Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dilek Yosun, “Köpek, barınağa getirildiğinde çok kötü durumdaydı. Bütün sırtı yanmış ve ağır yaralı haldeydi. Ekiplerimiz köpeği eski sağlığına kavuşturabilmek için gerekli her şeyi yaptı. Yaklaşık 3 aydır tedavi uyguladığımız can dostumuz eski sağlığına kavuştu. Hatta kilo dahi aldı. Köpeği barınağımızda kontrol altında tutmaya devam edeceğiz” dedi.

fft256 mf25602747

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

idil Fırat 2

İdil Fırat: Sokaktaki Hayvanın Yeri Sokaklardır, Ormanlar ya da Barınaklar Değil!

Eyüp Belediyesi Bir Yandan Toplama Yapmaya Devam Ediyor Diğer Yandan Hayvanseverleri Beraber Çalışmaya Davet Ediyor öç

Eyüp Belediyesi Bir Yandan Toplama Yapmaya Devam Ediyor Diğer Yandan Hayvanseverleri Beraber Çalışmaya Davet Ediyor