in

Şırnak’taki Ölü Semenderler Yetkilileri Harekete Geçirdi!

Dünya genelinde nesli tükenme tehlikesi altında olan ve Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde karınları patlamış bir şekilde bulunan benekli semenderler, araştırılmak üzere Ankara’ya gönderilecek.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Başaran köyü çıkışındaki dere yatağında onlarca ölü semender bulunmuştu.  Beytüşşebap İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, karınları patlamış halde bulunan ölü semenderlerin ardından harekete geçti.

İNCELEMENİN ARDINDAN KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK

Ani ölüm nedenleri araştırılacak olan benekli semenderlerden numuneler alınarak Ankara’ya gönderilecek.

Beytüşşebap İlçe Tarım ve Orman Müdürü Salih Aktaş, dere yatağında bulunan ölü ve canlı semenderlerin bir kaçından numune alarak Ankara’ya göndereceklerini söyledi. Aktaş, “Dünyada nesli tehlike altında olan benekli semenderlerin ölüm nedenlerini öğrenmek için incelemelerde bulunduk. Ve onlarca benekli semenderin derede öldüğünü gördük. Şimdi bunlardan bir kaçını alıp göndereceğiz. Gerek Ankara Etüt Araştırma Enstitüsü gerek Şırnak Doğal Hayatı Koruma Müdürlüğünden bize ulaştılar. Bizde bunun üzerine nesli tükenmekte olan benekli semenderlerin ölüm sebeplerini araştırmak için buraya geldik. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ölüm nedenleri kamuoyuyla paylaşılacaktır” dedi.

Nesli Tükenme Tehlikesinde Olan Semenderlerin Şüpheli Ölümü Tedirgin Etti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şahin Polis Ekipleri Sokakta Yaşayan Sahipsiz Hayvanlar için Seferber Oldu

Şahin Polis Ekipleri, Sokakta Yaşayan Sahipsiz Hayvanlar için Seferber Oldu

böbrek

Her 3 Kediden Birinde Kronik Böbrek Hastalığı Teşhis Ediliyor