in

Sinop’ta Bir Doğan Avcılar Tarafından Vuruldu

Sinop’ta avcılar tarafından kanadından vurulan doğan, hayvan sever bir vatandaş tarafından tedavi ettirilerek doğaya salındı.

Sinop’ta avcıların saçmayla yaraladığı doğana hayvansever Ahmet Ertuğral sahip çıktı. Akliman mevkisinde yolda uçmaya çalışan ancak yaralı olduğu için yerden bir türlü havalanamayan doğanı gören Ahmet Ertuğral (69) doğanı alarak veterinere getirdi. Veterinerde yapılan kontrollerde doğanın kanadının saçma izlerinin olduğu tespit edildi. Yaralı doğanı tedavi ettiren Ertugral birkaç gün evde besledikten sonra doğan sağlığına kavuşunca doğaya saldı.
Hayvansever Ahmet Ertuğral yaptığı açıklamada, “Yolda yürürken yaralı doğanı gördüm, ilk başta tutmaya korktum ama uçamadığını görünce yaralandığını anladım. Hemen alıp veterinere getirdim. Veteriner hekim kanadında saçma yaraları olduğunu söyledi. Tedavisini yaptırdıktan sonra dört gün kendim evde baktım. Doğan iyileştikten sonra doğaya saldım. Hayvanları seviyorum benim mahallemde 8 tane köpek var onlara da bakıyorum her gün onları düzenli besliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yangindan Kurtarilan Kedi Kalp Masajina Ragmen Hayatini Kaybetti

Yangından Kurtarılan Kedi Kalp Masajına Rağmen Hayatını Kaybetti

Beykozda Boru Icinde Mahsur Kalan Kedi Kurtarildi

Beykoz’da Boru İçinde Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı