in

Sinop Nükleer Güç Santralı Projesinde Geri Adım Atılmadığı Ortaya Çıktı

Yaşam savunucularının ve halkın karşı çıktığı geçen haziran ayında durdurulduğu açıklanan Sinop Nükleer Güç Santralı projesinde geri adım atılmadığı ortaya çıktı.

BirGün’den Dilek Yeğin’in haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapılması planlanan Nükleer Güç Santrali projesi ile ilgili 10 Aralık’ta inceleme değerlendirme toplantısının yapılacağını duyurdu. EUAS International ICC tarafından yapılması planlanan santral için ÇED süreci 27 Aralık 2017’de başladı.

Sinop Nükleer Güç Santralı Projesinde Geri Adım Atılmadığı Ortaya Çıktıöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Projenin Saha Lisansı’nın alınması için rapor hazırlıkları sürüyor, raporun onay için Nükleer Düzenleme Kurumu’na sunulması tasarlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan haziran ayındaki G20 Zirvesi için bulunduğu Japonya’da “Hem maliyet hem de proje takvimi açısından ilk anlaşmamız ile uyumlu olmayan bir tabloyla karşılaştık. İstediğimiz gibi ilerlememesi üzücü” sözleriyle projenin maliyet sebebiyle durdurulduğunu söyledi.

Ancak sonraki süreçte santralın akıbeti ile ilgili belirsizlik tam olarak giderilmedi. Sinop Nükleer Karşıtı Platform sözcüsü Zeki Karataş yeniden yapım kararı alınması durumunda direnişe hazır olduklarını söyleyerek, “Karar bizim için sürpriz olmadı. Hükümet nükleer projelerden vazgeçene kadar mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Can Çekişen Yaralı Köpeği Kurtarmak için 2 Saat Boyunca Otostop Çektiöç

Can Çekişen Yaralı Köpeği Kurtarmak için 2 Saat Boyunca Otostop Çekti

Dereye Düşen Köpeği İtfaiye Kurtardı öç

Dereye Düşen Köpeği İtfaiye Kurtardı