in

Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu

Sınıf kedimiz Tombi ve öğrenci arkadaşları bugün veda partisi yaptı. Çünkü 4-C sınıfı önümüzdeki haftalarda ilkokuldan mezun olacak. Tombi ve sınıfın öğretmeni Özlem Pınar İvaşçu ise öğrencilerin mezuniyetinin ardından yurtdışına yerleşecek.

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Ticaret Borsası İlkokulu öğrencilerinin biricik arkadaşı Tombi‘yi talihsiz bir olayla tanımıştık. 33 öğrencinin eğitim gördüğü sınıfta tüm öğrenciler ve 32 veli Tombi’nin sınıfta olmasından çok memnundu. Hatta öğrenciler okula çok daha hevesli gelmeye başlamıştı ancak bir veli Tombi’yi sınıftan göndermeye kararlıydı. Sınıfın öğretmeni olan Özlem Pınar İvaşçu istemeye istemeye de olsa Tombi’yi sahipledirmek için bir ilan açmıştı. İşte biz Tombi’yi bu ilan ile tanıdık. Aslında bu bir sahiplendirme ilanı değil bir çare arayışıydı.

Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Öğrencilerin En yakın Arkadaşı Tombi, Bir Velinin Şikayeti Sebebiyle Çok Sevdiği Sınıfından Ayrılmak Zorunda

Bu ilan sonrasında yaptığımız haber ana akım medyada o kadar yer buldu ki, Özlem öğretmene kediyi okuldan göndermesini söyleyen yöneticiler, televizyona çıkıp Tombi ile poz vermeye başladı. Oluşan kamuoyu baskısının katkısı sayesinde verilen izin ile Tombi sınıfında kalmaya devam etti.

İyilik Kazandı: Tombi Sınıfına Geri Dönüyor

Bugun ise Tombi ile çok sevdiği arkadaşları bir veda partisi yaptı. Bu sene 4-C sınıfının öğrencilerinin mezun olmasıyla beraber Özlem öğretmen de ailesi ile beraber yurt dışına yerleşecek. Tabi ki Tombi de ailenin diğer iki kedisi ile beraber İsviçre’ye gidecek.

Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu 2

Bu zorunlu ayrılık öncesi Tombi ile vedalaşan öğrenciler gözyaşlarına engel olamadı. Tombi’yi çok sevdiklerini ve onu çok özleyeceklerini söyleyen öğrenciler Tombi’yi ve öğretmenlerini sık sık arayacaklarını dile getirdi.

Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu 6

Öğrenciler Tombi ile unutamayacakları muhteşem 2 yıl geçirdiler. Ancak her ne kadar Tombi’nin sınıfta kalmasına izin verilse de bu 2 yıl Özlem öğretmen için baskı ve soruşturmalar ile geçti.

Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu 7

Meslek hayatının en güzel yıllarını Tombi ile yaşadığını söyleyen öğretmen Özlem Pınar İvaşcu, Tombi’ye sahip çıktığı için büyük baskılara maruz kaldığını belirtti. İvaşçu ” Meslek hayatımın en güzel anılarını yaşadım Tombi sayesinde. Ne var ki basında görünenin aksine çok büyük haksızlıklara da maruz kaldım. Uğradığım haksızlık için şikâyette bulundum ancak kimse oralı olmadı.

Şimdi çocuklardan ayrılmanın hüznününden ayrı uğradığım haksızlık nedeniyle de buruk hissediyorum”

Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu 4

Tombi ve ailesinin yeni yaşamlarında da çok mutlu olmasını diliyoruz.
Umarız mezun olan öğrenciler öğrenim hayatları boyunca Özlem öğretmen gibi sevgi dolu bir öğretmen ile karşılaşırlar.
Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu
Ve umarız ülkemizde artık yapılan iyilikler cezalandırılmaz.
Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

antalya faytonöç

Antalya’da Faytonlar Kaldırıldı

Bu Okulun Bahçesinde Öğreciler Kuşlar Kediler ve Köpekler Beraber Oynuyoröç

Bu Okulun Bahçesinde Öğreciler, Kuşlar, Kediler ve Köpekler Beraber Oynuyor