in

Silivri’deki Canlar O’na Emanet

Hayvan sevgisinin yaşla, cinsiyetle, makam ve mevkiyle ilgisi olmadığını her fırsatta dile getiriyoruz. Üniversite öğrencisi Hilal Hayran da bizimle aynı ruhu paylaşıyor olacak ki; Silivri’de yaşadığı köyde sokak hayvanlarının koruyuculuğunu üstlenmiş.

Silivri'deki Canlar O'na Emanet

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Silivri’nin Büyük Kılıçlı köyünde yaşayan Hilal Hayran, henüz üniversite öğrencisi, ancak tüm imkanlarını zorlayarak sokak hayvanlarına mama desteği sağlamaya çalışıyor. Ajanimo ekibi olarak iletişime geçtiğimiz, canların güzel koruyucusu “Üniversite öğrencisiyim ve küçüklüğümden beri köpek besliyorum. Yaşadığım yer köy olduğu için başka yerlerden insanlar artık bakmak istemediği köpekleri köyün dışına salıyor, kedi köpek ne olursa buraya atılıyor, köyün dışındaki ormanlık alana atılıp ölüme terk ediliyorlar, bu canlar da sonrasında aç kaldıkları için köye iniyor. Bende onlara elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum.” açıklamasıyla hayvanlara haksızlık edenlere tahammül edemediğini dile getiriyor.

Silivri'deki Canlar O'na Emanet-2

Köpeklere harçlığıyla mama almaya çalıştığını söyleyen genç kız, “Birkaç ağabeyim var onlar da mama desteğinde bulunuyorlar. Tabi biraz sıkıntı çekiyorum ama bir sürü köpeği olup da sıkıntı çekmeyen çok az insan var bir şekilde beslemeye çalışıyorum” sözleriyle bir cana yardım etmek için büyük fırsatlara ihtiyaç olmadığını, herkesin yapabilecek bir şeyi mutlaka olduğunu gözler önüne seriyor.

Silivri'deki Canlar O'na Emanet-3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvan ajanimo

Hayvanların Meslekleri Olsa Ne Olurdu?

HAYTAP Surdaki Sokak Hayvanlarını Unutmadı 1 1

HAYTAP Sur’daki Sokak Hayvanlarını Unutmadı