in

Silivri’de ‘Yalnız Patiler Yanınızdayız’ Festivali Yapıldı

Silivri’de kimsesiz köpekleri sahiplendirmek için ‘Yalnız Patiler Yanınızdayız’ festivali yapıldı. Festivalde köpek ırklarıyla ilgili bilgi verildi, kermes ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

silivri-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Silivri Ortaköy Mahallesi’nde, Silivri Belediyesi, Uluslararası Avrasya Köpek Irkları Federasyonu (AVKIF) ile İstanbul Çok Amaçlı Köpek Irkları Derneği tarafından düzenlenen festivalde, köpek ırklarıyla ilgili bilgi verildi, kermes ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Sahipsiz köpeklerin sahiplendirildiği festivalle ilgili bilgi veren Silivri Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Burçin Sarısaltıkoğlu, etkinliğin ana amacının sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi olduğunu vurguladı.

Sarısaltıkoğlu, “Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde 2004 yılından bu yana ilçemizde yürütüğümüz sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalarımızın bilinilirliğinin arttırılması ve sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi amacıyla buraya katıldık. Silivri Belediyesi olarak 2000 yılından bu yana sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalar yürütmekteyiz” diye konuştu.

Festival kapsamında kupa ve madalyalar dağıtılırken, köpeklere de mama armağan edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gpskedi ajanimo1

Bir Kedinin Günlük Gezinti Rotası

kadirov ajanimo1

Çeçenistan Lideri Kadirov Kaybolan Kedisini Arıyor