in

Sigara Parasını Artık Kediler için Harcıyor

Trabzon’da şans oyunları bayi işleten 49 yaşındaki ziraat mühendisi Mehmet Serdar Nuhoğlu, 6 yıl önce bıraktığı sigaraya harcadığı parayı artık kediler için kullanıyor

Ortahisar ilçesi İnönü Caddesi’nde 20 yıldır esnaflık yapan Nuhoğlu, 11 yıldır şans oyunları bayi olarak hizmet verdiği iş yerinde “Sarı Kafa” ve “Ayşegül” adını verdiği iki kedi besliyor.

20180130 2 28407820 30281702 Web

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Küçük yaşlardan itibaren hayvanları seven, iş hayatına atıldıktan sonra bakımlarıyla da ilgilenen Nuhoğlu, 6 yıl önce sağlık sorunları sebebiyle sigarayı bıraktıktan sonra artırdığı parayı da kediler için harcıyor.

20180130 2 28407820 30281705 Web

Sahibi olduğu kedilerin yanı sıra sokak kedilerinin de beslenme ve bakımına katkı sunan Nuhoğlu, kedilerini adeta çocukları gibi seviyor.

Nuhoğlu, AA muhabirine, yaklaşık 27 yıl sigara içtiğini, 6 yıl önce geçirdiği kalp krizi sonrasında sigarayı bıraktığını anlattı.

Sigarayı sağlık sorunlarından dolayı bırakınca ona yaptığı masrafı hayvanların bakımı ve mamaları için kullandığını belirten Nuhoğlu, “Maddi imkanlarım arttıkça benim için hayvanlara bakmak daha kolay oldu. Çocukken onları sadece sevebiliyordum. Şimdi ise onlara bakabiliyorum. İnsanlara da hayvan sevgisini aşılamaya çalışıyorum. Manevi değeri olduğuna inanıyorum.” diye konuştu.

Sigara Parasını Artık Kediler için Harcıyor

Nuhoğlu, sadece iş yerinde değil, sokaklarda kalan hayvanlarla da ilgilendiğine işaret ederek, sokaktaki kedilerle sahibi oldukları arasında ayrım yapmadığını dile getirdi.

Hepsine aynı önemi gösterdiğini kaydeden Nuhoğlu, “Hepsine de aynı mamayı yediriyorum. Aynı ilgiyi gösteriyorum. Hepsini seviyorum. Hepsi için üzülüp hepsi için seviniyorum. Ayırt etmiyorum.” diye konuştu.

Screenshot 3

İş yerindeki “Ayşegül” ve “Sarı Kafa” isimli kedilerin uğuruna inanan müşterileri olduğunu ifade eden Nuhoğlu, “Ben batıl inanç olarak görüyorum. Müşterilerim gelip oynadıkları kuponları kedilerin tüylerine sürüyor. Uğuruna inanıyorlar. Özel olarak sevmek için gelen müşterilerim de var.” ifadelerini kullandı.

Nuhoğlu, kedilerinin özellikle seçtikleri yerlerde bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Sarı Kafa camın önünde yatar, cansız manken gibidir. Hiç kıpırdamaz. Dışarıyı seyretmeyi çok sever. Kimseye tepki vermez. İnsanların çok dikkatini çekiyor. Özellikle içeri gelip ‘Canlı mı, cansız mı?’ diye soranlar oluyor. Bana çok düşkün. Yurt dışına gittiğimde bir hafta boyunca kapının önünde beklediğini söylediler. Ben de ona karşı öyleyim. Hastalandığında oturup ağladığımı biliyorum. Ayşegül ise kapının arkasındaki minderinde uyur. O da kendisini sevdirmez.

Hayvan sevgisinin önemine vurgu yapan Nuhoğlu, “İş yerimdeki yorgunluğu kedilerle atıyorum. Onlarla yorgunluğumu atıyorum. Yüzüm gülüyor.” ifadesini kullandı.

Nuhoğlu, esnaf arkadaşlarına da hayvan sevgisi aşılamaya çalıştığını anlatarak, kendisinin teşviki ile iş yerinde hayvan bakan ya da bakmak isteyenlerin sayısının artmaya başladığını ifade etti.

Bir gün ikramiye çıkarsa Türkiye’de olmayan, çok büyük bir hayvan hastanesi kurmak ve burada engelli hayvanlara yardımcı olmak istediğini kaydetti.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğüöç

Devlet İzniyle Cinayet: ‘Av turizmi’ Adı Altında Hayvan Katliamı Başladı!

Köpeğe Tecavüz Videosuna Gelen Utandıran Yorumlaröç

Köpeğe Tecavüz Videosuna Gelen Utandıran Yorumlar