in

Sidney’de bulunan tuhaf canlı viral oldu

Sidney’de sokakta embriyoya benzeyen tuhaf görünümlü bir canlı bulundu. Canlının videosu sosyal medyada viral oldu. Bu tuhaf canlının tam olarak ne olduğunu biyologlar bile saptayamadı.

Avustralya Sidney‘de çarşamba günü şehrin bir sokağında embriyoya benzer tuhaf görünümlü bir canlı bulundu. Şaşkına dönen sosyal medya kullanıcıları o günden beri canlının ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Independent’ta yer alan habere göre, Harry Hayes adlı bir kişi çarşamba günü Instagram hesabından küçük gözlü sümüksü canlının kısa bir videosunu paylaştı. Embriyoya benzeyen canlıyı pazartesi sabahı koşudayken tesadüfen bulan Hayes videoyu internette paylaştığında hiç kimse, akademisyenler ve uzmanlar bile canlının ne olduğunu anlayamadı.

Harry Hayes isimli bir kişi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, embriyoya benzer canlının videosunu yayınladı.

Hayes, Instagram hesabından “Bu şeyi yolda buldum, ne lan bu?” diye yazdı.

Sosyal medya kullanıcıları da aynı şekilde söyleyecek söz bulamadı. Bir kullanıcı “Dur bir dakika, bunun ne olduğunu biliyor muyuz?” diye yazdı.

Bir diğeri “Canlı mıydı?” diye sordu.

Sidney son günlerde şiddetli yağmurların etkisinde ve birkaç bölgeyi sel bastı. Acil servis ve kurtarma ekipleri sel altında kalan bölgelerde afetten etkilenenleri kurtarmak için gece gündüz çalışıyor.

Fakat Hayes bu tuhaf canlının sel basan bölgelerden birinde bulmadığını söyledi. Aksine Sidney’in Marrickville banliyösünde ıslak bir sokakta buldu.

Hayes “İçimden bir ses bunun bir çeşit embriyo olduğunu söylüyor ama Kovid, III. Dünya Savaşı ve [şu anda devam eden] seller düşünüldüğünde bu şey pekala uzaylı da olabilir” dedi.


Hayes’in Instagram hesabından paylaştığı video kısa sürede Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında da paylaşıldı. Videoda embriyoya benzeyen canlının tepki vermesini sağlamak için Hayes’in onu küçük bir sopayla dürttüğü görülüyor.

“Uzaylının” fotoğrafı daha sonra Avustralyalı sosyal medya fenomeni Lil Ahenkan tarafından “Bu da ne?” yazısıyla paylaşıldı.

Kullanıcılar birkaç teori ortaya attı. Birisi “Köpekbalığı embriyosu olabilir mi? Ya da başka bir deniz canlısı?” dedi.

Bir başkası “Bu bir uzaylı” dedi.

Tuhaf yaratık biyologları bile şaşkına çevirdi.

Biyolog Ellie Elissa da hem fotoğrafı paylaşan hem de afallayanlar arasındaydı.

Bu da NEYİN NESİ? Avustralya keseli sıçanı ya da uçan keseli sincap embriyosu olduğunu düşündüm fakat ortama veya ölçeğe dair hiç bilgim yok ve meslektaşlarımın hiçbiri de aynı fikirde değil.

Kulübesinde duran köpeğe ateş edip, sopa fırlattı

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar: Ölü hayvanlar dışardan getirildi