in

Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi

Rusya’nın başkenti Moskova’daki metronun Arbat-Pokrovskiy hattında faaliyete geçirilen, İngiliz şair William Shakespeare temalı trenin ilk yolcusu bir İngiliz kedisi oldu.

metrokedi4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Moskova metrosunun Arbat-Pokrovskiy hattında interaktif ‘Shakespeare’in tutkuları’ sergisinin yapıldığı bir tren faaliyete geçirildi. Ünlü şairin eserlerindeki karakterlerin posterleri ve eserlerinin bazı bölümlerinin semboller ve emojiler kullanılarak anlatıldığı trenin ilk yolcusunun ise safkan bir İngiliz kedisi olduğu belirtildi.

metrokedi-on

Uluslararası kültür ve eğitim kuruluşu British Council’in basın dairesinden bir kaynak, Sputnik’e yaptığı açıklamada “Moskova metrosunun Arbat-Pokrovskiy hattında ‘Metro’da Şiir’ projesinin bir parçası olarak ‘Shakespeare’in tutkuları’ temalı bir tren faaliyete geçirildi. Trende ilk yolculuk yapan yolculardan biri de saf kan bir İngiliz kedisi oldu” ifadelerini kullandı.

metrokedi2

‘Trendeki şiir kompozisyonuna da uyum sağladı’

Shakespeare temalı ilk trenin mayıs ayında Filevskiy hattında faaliyete geçirildiğini, proje kapsamında ek bir vagon eklenen yeni bir trenin Arbat-Pokrovskiy hattında da çalışmaya başladığını belirtilerek “Trenin ön vagonundaki Shakespeare kedisi resmi sanki canlanmış gibi. Trendeki şiir komposizyonuna da iyi bir uyum sağladı” denildi.

metrokedi3

Bu arada trenin ilk yolcusunun da bir kedi olmasının da tesadüf olmadığı, trende yer alan posterlerden birinde Shakespeare’in kucağında kedi tuttuğu bir fotoğrafının bulunduğu belirtildi. Nitekim şairin eserlerinde 40’dan fazla kez kedilerden söz ediliyor.

Kaynak: Sputniknews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KEDİ2 ÖÇ

Astım Hastası Kedi Heidi ve Sevgi Dolu Hikayesi

Untitled 1

Burdur Gölü Kuruyor, Kuşlar Gelmiyor