in

Sezgin Tanrıkulu Tüm Hayvanlar Adına Sordu

Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu hafta içinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından, hayvan hakları ihlalleri dolayısıyla 2015 yılında yaklaşık 1 milyon 250 bin liralık idari ceza kesildiğini ve hayvan hakları ihlallerinin en kısa sürede meclis gündeminde olacağını açıklamıştı.  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bu açıklama üzerine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması istemiyle, kapsamlı havyan hakları kanunu için çalışmaların ne zaman başlayacağını sordu.

tanrıkulu-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 Tanrıkulu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’nün, hayvan hakları ihlalleri dolayısıyla en çok ceza kestiği 10 il hangileridir?

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, hayvan hakları ihlalleri denetimlerini nasıl gerçekleştirmektedir? Toplam kaç personel bu işlemler için istihdam edilmektedir?

Kapsamlı bir havyan hakları kanunu için ne zaman çalışma yapılacaktır?

Eziyet ve kötü muamelenin önüne geçilmesi için ne gibi çalışmalar yapılacaktır?

tanrıkulu-ajanimo-2

Sokak Hayvanları Rehabilitasyonu Projesi çerçevesinde ne tür çalışmalar yapılmaktadır?

Türkiye genelinde toplam kaç hayvan barınağı bulunmaktadır? Bu barınaklarda kaç hayvan barınmaktadır? Bu hayvanlar düzenli olarak veterinerlerce sağlık kontrolünden geçmekte midir?

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’nün sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve diğer ihtiyaçları için ayırdığı yıllık bütçe toplam ne kadardır?

Hayvan hakkı ihlalleri için ihbar hattı açılacak mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

penguen ajanimo 1

Antarktika’da Adelie Penguen Kolonisi Tehlike Altında!

kuzguncuk ajanimo 1

14 Şubat’ta Sizi Sevgiye Doyuracak 8 Öneri