in ,

Seyfettin Aslan: “Ankara Belediyesi Sokaktaki Evsiz Hayvanları Önceliyor,7/24 Çalışıyor”

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor. Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Sahiplendirme Merkezi’nde (KISAMER) ücretsiz kuduz aşısından kısırlaştırmaya, sahiplendirmeden tedaviye kadar birçok konuda Ankaralılara 7/24 hizmet veriyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Başkent’te her can değerlidir” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Konya Yolu üzerinde açtığı Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Sahiplendirme Merkezi’nde (KISAMER) 7/24 hizmet verdiğini duyurdu.

KISAMER Sokak Hayvanlari Icin 7 24 Mesai Yapiyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ankara’nın Sokaktaki Evsiz Hayvanlarına Ücretsiz Hizmet

KISAMER’de kuduz aşısından kısırlaştırmaya, iç dış parazit tedavisinden sahiplendirmeye kadar pek çok konuda sokaktaki evsiz hayvanlar için ücretsiz hizmet veriliyor. Kurtuluş Sokak Hayvanları Sağlık Merkezi ile Gölbaşı Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevi’nden sonra hizmete açılan KISAMER; Oran Mahallesi, Mevlana Bulvarı No: 475 adresinde sokaktaki evsiz hayvanlara hizmet ediyor.

KISAMER Sokak Hayvanlari Icin 7 24 Mesai Yapiyor 1

Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, vatandaşların merkez için E-Pati üzerinden ya da “0539 220 67 05” numaralı telefondan randevu alabileceğini belirterek, şu bilgileri verdi: “Sokak canlarımız için çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. Temmuz ayı itibarıyla E-Pati uygulamamızı da devreye soktuk. İnternet üzerinden başvuru ile hem yaralı sokak canlarımızın tedavi ve takiplerini hem de sahiplendirmelerini uygulama üzerinden kolayca yapabiliyoruz. Şu an içerisinde bulunduğumuz KISAMER’de kısırlaştırma ve sahiplendirme faaliyetlerimiz hızla devam ediyor. Merkezden randevu işlemleri E-Pati uygulamamız üzerinden de yapılıyor. Sokak hayvanlarımızı önceleyen çalışmalarımız doğrultusunda ayrıca gönüllü hayvanseverlerle her ayın ikinci cumartesi günü saat 14.00’te geçici bakımevlerimizde bir araya gelmeye devam ediyoruz.”

KISAMER Sokak Hayvanlari Icin 7 24 Mesai Yapiyor 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yanginin ortasinda dopan mucsze oglak

Manavgat Yangının Ortasında Doğan Mucize Oğlak

Kuslar neden tek ayak ustunde durur

Kuşlar Neden Tek Ayak Üstünde Durur ?