in

Sevimli Köpek ”Kiraz Göz” Ameliyatı Sayesinde Sağlığına Kavuştu

Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen ve ‘Kiraz Göz’ vakası görülen bir yaşındaki sahipli köpek, yaklaşık 10 dakika süren bir operasyonla tedavi edildi.

Operasyonu gerçekleştiren Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, yaptığı açıklamada, bu rahatsızlığın tedavi edilmemesi durumunda hayvanların uzun vadede görme yetisini kaybettiğini anlattı. Avcı, kiraz göz vakası gibi durumlarda, hayvan sahiplerinin uzman veteriner hekimlere başvurması ile söz konusu tedavinin kısa sürede gerçekleşebileceğini söyledi. Kiraz göz hastalığının oluşum sebebi tam olarak bilinmediğini, ancak birçok köpek ırkında görüldüğünü aktaran Nedret Avcı, gerçekleştirdikleri operasyonla göz içinde oluşan et parçasını absorbe ederek aldıklarını belirtti.

Sevimli Kopek Kiraz Goz Ameliyati Sayesinde Sagligina Kavustu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

10 Dakikalık Operasyon

Nedrettin Avcı, “Şu anda köpeğimizin sağlığı yerinde. Kiraz göz hastalığı tedavi edilmezse ileriye doğru hayvan görme yetisini kaybedebilir. Onun için erken müdahale ile oluşan hastalığı 10 dakika süren bir operasyonla absorbe ettik” dedi.

Sevimli Kopek Kiraz Goz Ameliyati Sayesinde Sagligina Kavustu 1

Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Her Türlü Tedavi Olanağı Mevcut

Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi‘nde her türlü tedaviyi yapabildiklerini aktaran Avcı, “Barınağımıza kazandırdığımız röntgen, ultrason ve diğer cihazlarımızla birlikte her türlü tedaviyi yapabiliyor ve her türlü vakayı çözebiliyoruz. Barınağımızda olası bir vakaya karşı tüm cihazlarımız mevcut, ısıtıcılarımızla beraber barınağımız kış şartlarına da uygun. Bu imkânları bize sağlayan ve önümüze seren Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Tedavi Edilen Köpek Kısa Sürede İyileşecek

Sevimli Kopek Kiraz Goz Ameliyati Sayesinde Sagligina Kavustu 2

Diğer yandan, operasyonun başarılı geçtiği ve köpeğin kısa sürede sağlığına kavuşacağı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

‘3 Mart Dunya Yaban Hayati Gunu Kapsaminda 2000 Rakimli Genya Dagina Yem Birakildi

‘3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü’ Kapsamında 2000 Rakımlı Genya Dağına Yem Bırakıldı

Eski Arac Lastikleri Kedi Evlerine Donustu

Eski Araç Lastikleri Kedi Evlerine Dönüştü