in

Sevimli Köpek İnlek’in Çorum’dan Los Angeles’a Uzanan Yolculuğu

Çorum’da bir hayvanseverin kent çöplüğünde inlerken videosunu çekip internette paylaştığı sokak köpeği İnlek’in hikayesi mutlu sona doğru ilerliyor. Sevimli sokak köpeği özel nakil aracıyla kentten alınarak Los Angeles’a doğru yola çıkıyor.
Hayvan Dostları Her Yerde-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çorum’da bir hayvanseverin kent çöplüğünde inlerken videosunu çekip sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı sokak köpeğine ABD‘den yardım eli uzandı. Los Angeles’taki hayvansever bir Türk, sosyal medyadaki paylaşımı görüp harekete geçti. “İnlek” ismi verilen sokak köpeği İstanbul’dan gönderilen özel nakil aracıyla Çorum’dan alınarak Los Angeles’a gönderilmek üzere İstanbul’a geldi.

Çorum’da yaşayan Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu Veteriner Teknikerliği bölümü son sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Gökçe Erdoğan kış aylarında arkadaşlarıyla birlikte kentteki şehir çöplüğüne giderek sokak köpeklerini besliyordu. Bu sırada diğer köpeklerin yanında sürekli inleyen siyah bir köpek dikkatini çekti.

Hayvan Dostları Her Yerde-ajanimo-2

“İnlek” ismini verdiği köpeğin videosunu çekerek kendisine ait sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaştı. Paylaşımı Amerika’da yaşayan ve sokak hayvanlarına yuva bulmak için çalışmalar yapan hayvansever Neslihan Gutman gördü.

Bilim Kültür ve Turizm Derneği Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Şeyda Çimen aracılığıyla Gökçe Erdoğan’la iletişime geçen Gutman, köpeği Amerika’ya götürerek orada ‘sahiplendirmek’ istediğini söyledi.

Bunun üzerine dün İstanbul‘dan özel bir hayvan nakil aracı Çorum’a geldi. Veteriner kontrolünde 1.5 aylık gebe olduğu belirlenen sokak köpeği Amerika’ya götürülmek üzere özel araçla İstanbul’a gönderildi.

Çöplükteki Sokak Köpeğine, ABD'deki Türk Sahip Çıktı

Köpeğin 29 Şubat Pazartesi günü uçakla Los Angeles‘a gönderileceğini belirten Gökçe Erdoğan,“Karmaşık duygular içerisindeyim. Çöplükteki köpeklere yemek verirken ona rastladım. Diğer köpekler yemek için saldırırken, çok aç olmasına rağmen o yemeğe bakmıyordu. Kendisini sevdirmek için sırnaşıyor, inilti sesleri çıkarıyordu. Onun sevgi açlığı öylesine etkileyiciydi ki, görüntüleriyle birlikte sevgi açlığını ifade eden bir paylaşımı sosyal medya hesabımdan paylaştım. Amerika’da köpekleri sahiplendiren bir organizasyon var. İstanbul’daki kolu benimle temasa geçti ve bu köpeği Amerika’da sahiplendirmek istediklerini söyledi. Onu bir daha göremeyeceğim için içim burkuldu. Resimlerini görürüz en azından diye düşündüm. Çok zor şartlarda yaşamaya çalışıyordu. Artık daha iyi şartlarda olacak. Bu beni teselli ediyor.” açıklamasında bulundu.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Peki çöplükteki bazı çocukları ABD ye gönderiyor.Orda köpekleri sahiplendiren bir kuruluşa ve gariplerin akıbeti belli değil.Flightbuddyturkey diye bir şirketle anlaşmalılar.Bu şirket her köpeğin transferini sağlayacak yaklaşık 1200 tl ücreti karşılayacak uçuş gönüllüsü arıyor.Bence kesinlikle bu işten para kazanıyorlar.Köpeklerin sadece uçuş gönüllüleriyle resimleri var.Sahiplendirdikleri aileler ile resimleri yok gerçi olsa da inandırıcı değil.Soruyorum Gökçe Erdoğan,Flightbuddyturkey ve sizler gibi bu hayvanların üzerinden para kazananlar bu nasıl vicdan…ABD halkı önce kendi barınaklarındaki köpekleri sahiplensinler.Belli bir süre sahiplenilmeyen köpekler orda uyutuluyor.Bunu bile bile oradakiler neden Türkiye den hikayesi trajik olan köpekleri sahipleniyor.Kendi barınaklarındaki köpeklerin sonu trajik değil mi?Bu nasıl bir hayvanseverlik ki saatler süren ABD ye bu çocukları bilinmeze yollayabiliyorsunuz.Vicdanınız nasıl rahat.Gariplerin üzerinden çekin artık ellerinizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dendropsophus ozzyi Ajanimo 3 1

Hayvanlar Gibi Ünlü İsimler

google doodle ajanimo1

Artık Yıl’a Tavşanlı Doodle