in

Sert Görünüşlerinin Ardında Pamuk Gibi Kalpleri Olan Boxerlar

Soğuk görünüşlerinin ardında minnoş kalpleri olan Boxerlar.

Boxer ırkı köpekler minnoş bir kalpleri olmasına rağmen dış görünüşleri itibariyle görenlerde sert bir intiba bırakırılar.  Tabi bu intiba şaşırıp, kafasını yana çevirinceye kadar sürer:)

 

Boxerler kolay eğitlebilen bir ırktır. İnsanlarını sahiplenen ve korumak isteyen Boxerlar oldukça enerjik hayvanlardır. Boxerlar sıcağa ve soğuğa duyarlılardır. Çok soğuk ve çok sıcak iklimler Boxerlar için uygun değildir.

Boxerların Tarihçesi

19. yüzyılda Almanya’da Alman Mastiffs ve İngiliz Bulldog karışımı olarak ortaya çıkmıştır. Maalesef uzun yıllar köpek dövüşlerinde kullanılmıştır. American Kennel Club tarafından resmi olarak Boxer ırkı 1904 yılında kabul edilmiştir. Amerikan askerleri  II. Dünya Savaşı’ndan sonra Boxerları ABD’ye getirdi. Amerikan Boxer Kulübü, 1935’te kuruldu.

Sağlık Problemleri

Boxerlarda yaygın görünen sağlık sorunu kanserdir. Tümor, cilt kanseri en sık görünen hastalıklardandır. Sağırlık ve kalça çıkıklığı da Boxerlarda rastlanabilcek bir hastalıktır.

 

 

 

 

 

 


NOT: KÖPEK IRKLARI İÇERİKLERİMİZ KÖPEK IRKLARINI YAKINDAN TANIMAK AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR. HER İÇERİĞİMİZDE OLDUĞU GİBİ BU İÇERİKLERİMİZ DE “SATIN ALMA SAHİPLEN” MOTTOSUYLA HAZIRLANMIŞTIR. ÇOĞU SAFKAN CİNS KÖPEKLER GENETİK HASTALIKLARA SAHİPTİR VE KİRLİ HAYVAN TİCARETİNİN MAĞDURLARIDIR. EĞER EVİNİZİ BİR HAYVANA AÇMAK İSTİYORSANIZ TERCİHİNİZİ PETSHOP GİBİ HAYVAN TİCARETİ YAPAN YERLERDEN DEĞİL, BARINAKLARDA VEYA SOKAKLARDA YUVA BEKLEYEN YARDIMA MUHTAÇ SEVGİ DOLU CANLARDAN YANA KULLANMANIZI ÖNERİRİZ.

Fransa’da Yılbaşından Bu Yana Binden Fazla Yunus Karaya Vurdu

Tuvalet Kağıdı Parçalama Operasyonunda Yakalanan 20 Kedi