in

Şenol Kaptan’ın Mirası “Golden Çetesi” Üzerinden Ego Savaşları

Hayvanseverim diyenlerin hayvan kavgaları hiç bitmiyor…

Şenol Kaptan’ın Golden Çetesi’ni sahiplenen Dr. Aylin Yıldız Schwarz ve Şenol Kaptan’ın kızı Yağmur Özbakan mahkemelik oldu.

golden1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bodrum’da 12 köpekten oluşan ‘Golden çetesi’ne bakan kaptan Şenol Özbakan, yaşamını yitirdi. Özbakan’ın hastaneye kaldırılmasından itibaren kızının da onayıyla ‘Golden çetesi’ne, emekli Dr. Aylin Yıldız Schwarz bakmaya başladı.

Özbakan’ın kızı Yağmur Özbakan yakınları ile birlikte, köpeklerini teslim almak için dün İzmir’den Bodrum’un Güvercinlik Mahallesi’ne geldi. Özbakan, Dr. Schwarz’ın köpekleri vermeyeceğini belirtince, amacına ulaşamadı. Güvercinlik Jandarma Karakolu’na giden Özbakan, Schwarz’dan şikayetçi oldu. Ancak, ellerinde, köpeklerin kime ait olduğuyla ilgili kimlik kartı bulunmadığı için bir işlem yapılamadı.

 “Ben köpeklere bakamayacağım demişti”

Şenol Özbakan’ın rahatsızlığı süresince golden çetesine bakan Dr. Aylin Yıldız Schwarz, bu konuda artık adli sürece geçildiğini hatırlatarak, “İzmir’den gelen bir grup, kapımı çaldı. Golden’ları alacağını ve benim de vermem gerektiğini söyledi. Ben de koruma altında olduklarını, bu saatten sonra hiç kimsenin golden’ları alamayacağını söyledim. Yağmur hanım bir röportajda, ‘Ben köpeklere bakamayacağım’ demişti. Vermedim, jandarmayı çağırdılar” dedi.

golden3

“O köpekler sahipsiz değil”

Şenol Özbakan’ın vasiyetinde “Çocuklarımı asla kimseye teslim etmeyin” dediğini söyleyen Schwarz, internette golden çetesi adına açılan ve yardım için banka hesap numarasının da yer aldığını söylediği hesabın kapatılmasını istemesiyle sorunun baş gösterdiğini öne sürdü. Schwarz, şöyle konuştu:

“Golden Çetesi sayfası ve banka hesabının kapatılmasını istedim. Başka bir şey istemedim. 23 bin takipçinin yüzde 70’i yurt dışından gelen dövizler, paralar yüzünden bu sayfanın kapatılmasını istedim. Yağmur hanımın hesabı dondurulsun. Çünkü bu zaten tamamen yasak. Barınaklara versinler. Bir sürü mama alınsın. Köpekleri kesinlikle teslim etmeyeceğim. Hayvan hakları ve dostlarımın sayesinde Bodrum olarak biz ‘Golden Çetesi’ne sahip çıkacağız. Bunlar Bodrum’un sokak Golden’ları, İzmir’in değil. Bir sürü insanın özel mülküme gelip, ‘Ben alıyorum’ demek ne demek? O köpekler sahipsiz değil.”

golden4

Çağrı üzerine köpekleri almaya geldiğini açıkladı

Schwarz’dan şikayetçi olan Yağmur Özbakan ise babasının yasını tutamadan böyle bir sorunla karşılaştığını söyledi. Özbakan, köpeklerin merhum babasına ait olduğunu komada olduğu sırada bunların bakımını için Schwarz’ın ilgilenmesine onay verdiğini söyledi. Köpeklerin Schwarz’da kalması yönünde bir ifadesi bulunduğunu belirten Yağmur Özbakan, şöyle devam etti:

“Sosyal medya üzerinden de bir duyuru yaptım. Aylin hanım ile bir anlaşmaya vardığımızı, köpeklerin gelişimleriyle ilgili sayfadan takipler yapılabileceğini, bu süreçte ne Aylin hanımın ne benim şahıs olarak hiçbir beklentimiz olmadığını, ne maddi ne de manevi olarak bildirdik. Sayfada da yayınladık. Babamın başında bulunduğu ve köpeklerin adına açılan sayfayı kapatmak istemediğimi söyledim. Bu sayfada sadece ‘Golden çetesi ‘yok. Sahiplendirilecek, kayıp hayvanları işliyoruz. İnsanlara da hayvan sevgisini aşılıyoruz. Aylin hanımın gönderdiği mesaj vardı. Bu mesajda ‘Sayfayı kapatmıyorsanız gelin bu canları 2 gün içinde alın’ diyordu. Bugün ikinci gün ve ben köpeklerimi almaya geldim. Ben burayı basmadım, kesinlikle haneye tecavüz olacağı için kapıda bekledim. Kapı zilini çaldığımda gördüğüm manzara buydu. Şimdi insanların vicdanında bırakıyorum. Benim babam öldü. Benim babam parası olsaydı, villa tutacak kıvama gelirdi. Ama karavanda yaşayan insandı.”

goldenonn

“Hayvanseverliği ben bu şekilde görmedim”

Babasının köpeklere tasma yaparak hayvanlarına yardım topladığını söyleyen Yağmur Özbakan, var olan hesabı hatırlatarak, şöyle dedi:

“Bu hesapta 77 kuruş vardır. En son bir kişiden cenaze masrafları için para gelmiştir ve cenaze işlemleri için çektik. Hakkımda asılsız olarak konuşulan o kadar çok şey var ki. Olayların buraya kadar taşınmasıyla hiçbir alakam yoktur. Hayvanseverliği ben bu şekilde görmedim. Gelin alın denildi ve şu an alıkonuluyor köpeklerim. Bunu gasp dışında hiçbir şey olarak görmüyorum. Bundan sonra da başka bir açıklama yapmayacağım iş yargı sürecine girdi.”

Babası adına vakıf kurmak istiyor

Babasının anısına bir vakıf kurmak istediğini belirten Yağmur Özbakan ise, “Benim istediğim her zaman şuydu; O’nun adına vakıf kurmak istedim. Benim bu köpekleri aldıktan sonraki sürecim bir vakıf kurmaktır. Çünkü artık bu bire bir şahıs diyaloğu olsun istemiyorum. Vakıf kapsamında hem benim köpeklerim hem de başka köpekler bundan sebeplensin istiyorum. O köpekler babamındı ve bana aittir” dedi. Yağmur Özbakan, köpeklerin kimlik kartlarına da ulaşamadığını, savcılığa başvuracağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güvercin adana ö.ç

Adana’da Güvercinleri Kepçe ile Çaldılar

cihangir Hatun ö.ç

Belediyenin Reklam Panosu, Köpek Hatun’un Ölümüne Sebep Oldu