in ,

Şemdinli’de Vatani Görevini Yaparken Bulduğu Köpeği Sahiplendi

Asteğmen Eyüp Coşkun, Şemdinli’de vatani görevini yaparken bulduğu köpeği sahiplendi. Terhis olduktan sonra Fadime adını verdiği köpeği de İstanbul’a getirdi

Eyüp Coşkun, Temmuz ayında Hakkari Şemdinli’de 2 bin 200 rakımdaki askeri üs bölgesinde vatani görevini yaparken askerlerin nizamiye kapısında bulduğu köpeği sahiplendi. Vatan Gazetesinden Esra Can Sinav’ın haberne göre Eyüp Coşkun askerliği boyunca yanından ayırmadığı ve Fadime ismini verdiği köpeği terhis olduktan sonra da bırakmadı.

bizimkisi ilk goruste ask 3275321

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Asteğmen Eyüp Coşkun Hakkari’de başlayıp İstanbul’a taşınan dostluğun hikayesini şöyle anlattı:

Şemdinli’de görev yaptığım zaman askerler bir köpeğin geldiğini söyledi. Gidip baktım. Hırpalanmış ve korkmuştu. Görür görmez aramızda enerji oldu. İlk görüşte aşktı bizimkisi. Nizamiyede kalır gelip giden araçları kontrolde yardımcı olur diyerek yanımıza aldık. 3-4 gün sonra askerler köpeğin kaçtığını söyledi. Üs bölgesinde 40’a yakın köpek var. Diğer köpekler hırpalayınca bu da kaçmış. Çok üzüldüm ama bir gün sonra geri geldi. Bu sefer nizamiyeye bırakmadım. Bu köpek benim adı da Fadime diyerek yanıma aldım.

‘Gözüm arkada kalırdı’

5 ay boyunca hep beraberdik. Biz İstanbul’a -15 derece soğuktan geldik. Orada havalar çok soğuk. Eğer Fadime’yi bıraksaydım gözüm arkada kalırdı. Fadime 5 ay boyunca mevzilere gittiğimde araziye çıktığımda hep yanımdaydı. En ufak seste bize uyarı veriyordu. Sabah 6.30’da benimle ayaktaydı. Ben askerleri içtimaya çıkardığımda yanımda selam duruyordu.

Uçakla geldiler

O benim kızım oldu, yanımda götürmeye karar verdim. Daha önce askeri araçta götürdüğümüzde kusmaya başladığı için otobüs ya da arabayla gidemezdim. Bu yüzden sosyal medyadan Fadime’yi getirmenin yolunu bulmak için yardım istedim. Bazı hayvan dernekleri prosedürleri anlatınca Hakkari’den 3 araç değiştirip Van’a oradan da uçakla İstanbul’a geldik. Fadime’de hala askerliğin etkisi var. Yolda yürürken yeri kokluyor. En ufak seste kulaklarını dikiyor. Hakkari’de başlayan aşkımız İstanbul’da devam edecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gökhan inler hayvanlarayardim

Gökhan İnler: Beykoz’daki Yardıma Muhtaç ve Aç Hayvanlara Yardım Etmek İstiyorum

Yamula’da Toplanmayan Ağlar Yaban Hayvanlarını Öldürüyor

Yamula’da Toplanmayan Ağlar Yaban Hayvanlarını Öldürüyor