in

Selfie Uğruna Ormandan Yavru Geyikleri Kaçırdı

Amerika’nın Michigan eyaletinde bir kadın selfie tutkusu yüzünden ormandan koruma altında olan geyikleri kaçırdı.

selfie-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Amerika‘nın Michigan eyaletinde yaşayan bir kadın evcil hayvanı olarak yetiştirmek ve selfie çekmek üzere ormandan koruma altında olan geyik yavrularını kaçırdı. Neyse ki resmi kurumlar bu olayın farkına vardıktan sonra koruma altındaki yavruları ormana geri döndürebilmek için harekete geçti ve 4 adet yavruyu kadının evinden zorla alarak rehabilitasyon merkezine yönlendirdi. Fakat yavrulardan bir tanesi bu yolculuk esnasında hayatını kaybetti. Yavrulardan bir tanesinin doğaya geri döndüğü, diğer ikisinin halen rehabilitasyonda olduğu belirtildi.

selfie-3

Yaşanan bu olaylardan sonra yavrulardan birinin ölümüne sebep olan kadının pişman olmasının aksine Karen Hofstetter adlı kadın Facebook üzerinden paylaştığı iletide resmi kurumlara hakaretler yağdırırken önüne çıkan her hayvanı öldüreceğine dair tehditler savurmuş. Hofstetter yayınladığı bu iletiyi sonradan silerek paylaşımı için özür dilemiş, hayatı boyunca hiçbir hayvanı öldürmediğini dile getirmiş. Fakat yine de bu tavrı doğal ortamında yaşaması gereken bir hayvanı alıkoyarak ölümüne sebep olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Karen Hofstetter’a koruma altındaki bir hayvanı çaldığı için yavru başına 1000 dolarlık bir ceza kesildi; fakat kadın bu cezayı anlaşma yoluyla 575 dolara indirebildi.

Kaynak: The Dodo

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan koala

Koala Bowie Van Kedisine Benzetiliyor

gulucuk1

Mahkeme ‘Gülücük’ün Katilini 18 Bin Lira Para Cezasıyla Cezalandırdı