in ,

Selde Yavrusu Mahsur Kalan Anne Köpek Arama Kurtarma Ekibinden Yardım İstedi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde annesinin yönlendirmesi sonucu kuyudan kurtarılan yavru köpeğe ‘Bozkurt’ ismini verdi.

Sel afetinin yaşandığı Bozkurt ilçesinde bir köpek, Ezine Çayı kenarında yavrularını aradığı yönünde ekiplere ihbarda bulunuldu. Yeni doğum yaptığı anlaşılan köpek, Bozkurt Kaymakamlığı binasının önündeki kütükler arasında yavrularına dair izler aradığı belirlendi. Bunun üzerine görevliler, ilk günden beri enkazdan ayrılmayan köpeğin bulunduğu alanda arama faaliyeti yürüttü. Yapılan arama sonucunda köpeğin yavrusu olduğu düşünülen bir yavru, yaklaşık 1,5 saat süren çalışma sonrasında kuyudan kurtarıldı.

Anne Kopegin Yonlendirmesi Sonucu Bulunan Yavru Kopek Kurtarildi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yavru Köpeğin Adı Bozkurt Oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kastamonu Bozkurt’ta, mucizelere de şahit oluyoruz. Anne köpeğin yavrusu için arama kurtarma ekiplerini yönlendirmesiyle, bir buçuk saat sonra yavru köpeğin bulunması” dedi. Paylaşılan videoda ise Bakan Soylu’nun, yavru köpeği kucağında sevdiği, arama kurtarma ekibinden bilgi aldığı ve ismini ‘Bozkurt’ olarak vermesi yer alıyor. Yavru köpeğin, yaklaşık 1,5 saat süren çalışma sonrası kuyudan kurtarıldığı öğrenildi. İşte Bakan Soylu’nun o paylaşımı :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hoynat

Ordu’nun Kuş Cenneti ‘Hoynat Adası’nda 90 Çift Tepeli Karabatak ile 250 Çift Gümüş Martı Yaşıyor

Kumesinde angut ordegi bulunan sahsa cezai yaptirim0

Manisa’da Kümesinde Angut Kuşu Bulunan Şahsa Cezai Yaptırım