in

Şelalede Su Seviyesi Yükselince İki Kedi Ağaçta Mahsur Kaldı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Manavgat ırmağındaki su seviyesinin aniden yükselince 2 kedi şelalenin ortasındaki ağaç üzerinde mahsur kaldı. Şelalede mahsur kalan kediler su seviyesinin düşünce kurtulabildi.

Manavgat ırmağındaki su seviyesinin aniden yükselince 2 kedi şelalede ağaç üzerinde mahsur kaldı. Çevre esnafı, ırmağın yaklaşık 10 metre içerisinde söğüt ağacında 2 kedinin mahsur kaldığını belirtmesi üzerine olay yerine jandarma ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye birimine bağlı kurtarma ekibi sevk edildi.

Olay yerine gelen kurtarma ekipleri, ırmakta su seviyesinin çok yüksek olması, akıntının çok olması nedeniyle kurtarma botunu ırmağa indiremedi.

Şelalede Su Seviyesi Yükselince İki Kedi Ağaçta Mahsur Kaldı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedilerin 1 gün önce su seviyesi düşük olduğu sırada yürüyerek ağaca geçtiğini belirten vatandaşlar, “Barajlardan su bırakılması ve su seviyesinin aniden yükselmesi sonucunda kediler ağaç üzerinde mahsur kaldı. Kurtaramadığımız için de 112’yi arayıp ihbarda bulunduk. Gelen kurtarma ekibi su seviyesinin çok yüksek olması ve akıntının da çok olması nedeniyle botu suya indiremedi. Bir başka tehlike olarak ta kedilerin kurtarma sırasında suya atlayarak ölme ihtimali oldu” dedi.

Şelalede Su Seviyesi Yükselince İki Kedi Ağaçta Mahsur Kaldı 3

Barajlarda su bırakılması işleminin sonlandırılmasının ardından Manavgat ırmağında su seviyesi düşerken, Aslan ve Boncuk isimli kedilerin önce suya indiği, kısa süre yüzdükten sonra yıkılmış bir ağacın üzerine çıkmak suretiyle karaya ulaştığı bildirildi.

Şelalede Su Seviyesi Yükselince İki Kedi Ağaçta Mahsur Kaldı 1
Manavgat ırmağında söğüt ağacı üzerinde uzun süre mahsur kalan ve karaya çıktıktan sonra şelaledeki işletmeler tarafından karınları doyurulan 2 kedi yavrularıyla birlikte oyunlar oynamaya başladı.

Şelalede Su Seviyesi Yükselince İki Kedi Ağaçta Mahsur Kaldı 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbulda Kirlilik Üst Seviyelere Çıktıöç

İstanbul’da Kirlilik Üst Seviyelere Çıktı

Yaralı Pelikana Karacabeyliler Kucak Açtıöç

Yaralı Pelikana Karacabeyliler Kucak Açtı