in

Sel Sularına Karşı ‘Modern Nuh’lar…

ABD’nin Louisiana ve Mississipi eyaletlerinde yoğun yağışlar nedeniyle meydana gelen sel baskınları hayvanları da olumsuz etkiledi. Hayvan dostları kendi hayatlarını riske sokup, can dostlarını da kurtarmak için yoğun çaba gösterdi.

sel7

Geçtiğimiz haftalardan bu yana, ABD’nin Louisiana ve Mississipi eyaletlerinde meydana gelen şiddetli seller yüzünden 7 kişi hayatını kaybetti ve 20.000 kişi de sel sularından kurtarıldı. Her şeye rağmen bazı cesur insanlar da çaresiz hayvanları boğulmaktan kurtarmak için bölgeyi terk etmemekte direniyor.

sel4

Louisiana Denham Springs Hayvan Barınağı sel nedeniyle çatısına kadar sulara gömülmüştü. Hayvan dostları barınaktan canları kurtarmak için kendilerini tehlikeye attı.
Sel mağduru hayvanlara geçici bakım sağlamak için yerel kuruluşlar da yardımcı oldu.
Birçok hayvan sel sularından teknelerle tahliye edilirken bir kısmı da canını kaybetti.

sel5

Tüm bunların yanında koyunlarını tekne ile taşıyan bir kişinin fotoğrafı ise kurtarma faaliyetlerinin sembolü oldu. Bu fotoğrafa sosyal medyada ‘Modern Nuh’un Gemisi’ yorumları yapıldı ve birçok kişi tarafından paylaşıldı.

sel1

Louisiana Vahşi Yaşam ve Balıkçılık Bakanlığı sel baskınında, toplamda 2.324 kişiyi ve 464 hayvanı kurtardığını açıkladı.

 

Çukurova Belediyesi’nden Hayvanseverlere Anlamlı Destek

Bearbot ile Teknoloji Artık Daha Eğlenceli