in

Sel Sularına Kapılan Yavru Kediyi Kurtaran Kahraman İşçiye Ödül

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, geçtiğimiz hafta Pendik’te sel sularına kapılan yavru kediye sunni teneffüs yaparak hayata döndüren belediye işçisi Metin Keskin’i kutlayarak ödüllendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Daire Başkanlığı’nda çalışan Metin Keskin ile Saraçhane’de bulunan İBB’nin yönetim binasında bir araya geldi.

Sel Sularına Kapılan Yavru Kediyi Kurtaran Kahraman İşçiye Ödülöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Baraçlı bir süre Keskin ve beraberindekilerle sohbet etti. Baraçlı daha sonra Metin Keskin ile İBB Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde çalışan Veteriner hekim Mevlüt Maytalman’a kol saati ve çeşitli hediyeler verdi. Hediyelerin verilmesinin ardından Hayri Baraçlı, Keskin’e yönelik bir sürprizim var diyerek, sel sularından kurtardığı kediyi bulundukları odaya getirtti. Bir süre kediyle ilgilenen Baraçlı ve beraberindekiler hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Hayri Baraçlı, “Büyükşehir belediyesi olarak her yerde varız. Bu da bizim için gururlandırıcı bir unsur. Yol bakımda çalışan emekçi arkadaşımız da geçenlerde Pendik’teki su taşkınında bir kediye can verdi. Kediyi bayılma anında kurtardı. Bu da bizi farklı bir şekilde gururlandırdı. Bütün canlılara sahip çıkan bir belediye kültürümüz var. 84 bin çalışanımızla birlikte bu anlayış içerisinde hareket ediyoruz” dedi.

“KEDİMİZİ GÖRDÜK, ÇOK MUTLUYUZ”

Belediye çalışanı Metin Keskin ise, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığımız ilk yardım eğitimleri aklımıza gelerek hemen hızlı bir şekilde suni teneffüs yaptık ve yere bıraktık. Kediden ses çıkmadı.

Tekrar bayıldı ve ikinci suni teneffüsten sonra üçüncü suni teneffüsten sonra kediden miyavlama sesi geldi. Büyükşehir belediyemizin barınağı ve veterinerliğimiz aklımıza geldi. Hızlı bir şekilde veterinerliğimize ve barınaklarımıza ulaştırdık. Şu anda kedimizi gördük çok mutluyuz. Çok sevinçliyiz” diye konuştu.

“SAHİPLENMEYİ BEKLİYOR”

Kedinin sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Veteriner hekim Mevlüt Maytalman da, “15:30 civarında Tepeören Sahipsiz Hayvan Bakımevi’ne giriş yaptı. Hayvanımız geldiğinde genel durumu kötüydü. Hipotermiye girmişti. Vücut ısısını yükseltmek için küveze koyduk. Daha sonrasında vücut ısısı yükseldi. Muayenelerini ve tahlillerini yaptık. Şu an iç, dış parazit uygulaması yapıldı. Sahiplenmeyi bekliyor” şeklinde konuştu.

Sel Sularına Kapılan Yavru Kedi, Belediye İşçisinin Suni Teneffüsüyle Hayata Döndü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CHP’den Belediyelere ‘Hayvan Koruma Ekipleri Oluşturun’ Önerisi öç

CHP’den Belediyelere ‘Hayvan Koruma Ekipleri Oluşturun’ Önerisi

Boluda İki Yavru Köpek Kuyuya Düştüöç

Bolu’da İki Yavru Köpek Kuyuya Düştü