in

Şehir Merkezinden Ormana, Binlerce Hayvanın Doyması için Mücadele Ediyor

10 yıldır hayatını hayvanlara adayan Gürkan Gazoğlu ormanlara terk edilen binlerce hayvanın karnını doyurmak için mücadele ediyor.

Gürkan Gazoğlu 10 yıldır 320 km mesafedeki sokak hayvanlarının karnını doyuruyor. Şehirlerden toplanıp ormanlık alanlara terk edilen köpeklerin hem beslenmesini hem kısırlaştırmasını yapan Gazoğlu “Yaradanın yarattığına  sahip çıkıyorum” diyor.

gürkan gazoğlu 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Otelerden artan yemekler ve bağışlanan mamalar ile besleme yapan Gazoğlu Kıvanç Tatlıtuğ, Şevval Sam gibi isimlerce de takip edilip destekleniyor. Ormanda doğan bebek köpekleri evine alan  Gazoğlu onları büyütüp kısırlaştırarak güvenli besleme bölgelerine bırakıyor. Otoban kenarına terk edilen hayvanları kısırlaştırıp besleme bölegelerine alan Gazoğlu ” Kendimi hayvanlara adadım” diyor.

gürkan gazoğlu 2

İstanbul’un ormanlarında 4 bine yakın köpeği besleyen Gürkan Gazoğlu ve gönüller koronavirüs sebebiyle aç kalan şehirdeki hayvanları da besliyor. Gürkan Gazoğlu ve arkadaşları 2 günlük soğa çıkma yasağında da can dostlarını aç bırakmadı. Şişli meydanındaki beslemeyi polis ekipleri ile beraber yapan gönüllüler yaklaşık 2 ton mama dağıttı.

gürkan gazoğlu 1

Gürkan Gazoğlu’nun mücadelesini instagram hesabından takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dünyanın bilinen en uzun hayvanı nedir

Bilim insanları dünyanın en uzun hayvanını keşfetti!

soykırıma uğrayan hayvan ahal teke atı türkmenistan at

Soykırıma Uğrayan Hayvan: Ahal Teke