in

Şehir Dışına İnşa Edilen Barnağı Su Bastı, Hayvanlar Boğulma Tehlikesi Geçirdi

Ordu Büyükşehir Belediyesine ait hayvanbarınağında çekilen görüntüler yürekleri sızlattı. Yağış nedeniyle su basan barınakta hayvanlar bacaklarına kadar suyun içinde kaldı. Hayvanların başlarında ne bir görevli var ne de sığınabilecekleri bir çatı…

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye ilçesi Kızılkaya mevkisinde yapımı devam eden hayvan barınağını 1 Kasım akşam saatlerinde su bastı. Köpeklerin sular içindeki görüntüsü ise yürekleri sızlattı.

Şehir Dışına İnşa Edilen Barnağı Su Bastı Hayvanlar Boğulma Tehlikesi Geçirdi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ordu’da etkili olan yağmur sonrası hayvan barınağına giden hayvanseverler köpeklerin durumunu kontrol etmek istedi. Ancak hayvanseverler gördükleri manzara karşısında şok oldu. Onlarca köpeğin yağmur altında sırılsıklam ve sular içinde kaldığı görüldü. Alanı çevreleyen demir telleri kesmeyi ve kapıyı kırmayı deneyen hayvanseverler çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaştı ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e tepki gösterdi.

Şehir Dışına İnşa Edilen Barnağı Su Bastı Hayvanlar Boğulma Tehlikesi Geçirdi 3

Hayvanseverler Ordu Merkeze 3 saat uzaklıkta olan barınakta görevli hiç kimsenin olmadığını, hayvanların burada ölüme terk edildiğini iddia ediyor. Hayvanseverler aynı zamanda köpeklerin buraya usulsüz şekilde toplanarak hapsedildiğini iddia ediyor.

Şehir Dışına İnşa Edilen Barnağı Su Bastı Hayvanlar Boğulma Tehlikesi Geçirdi 1

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmas üzerine CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, söz konusu barınağa gittiğini ve yaklaşık 200 köpeğin durumunu yerinde incelediğini ifade etti.

37 köpeğin Samsun Bafra ilçesine gönderildiğini, büyük bölümünün ise, Ünye’deki eski konaklama alanına gönderildiğini ifade eden Adıgüzel, hayvanların bir bölümünün de çevreye dağıldığını ifade etti. Hayvanların soğuktan titrediğini ve çamur içinde kaldığını aktaran CHP’li vekil Adıgüzel, halen nakil bekleyen köpeklerin olduğunu belirtti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sosyal medyada yayınlanan Ordu’daki hayvan barınaklarının durumu ile ilgili açıklama yaptı.
Başkan Güler, “Sosyal medyada yayınlanan görüntüler beni son derece üzmüştür. Yaşanan olayda hatası, kusuru ve ihmali olan tüm yetkililer hakkında soruşturma başlattım. Herkes gereken cezayı alacak. Bu iş bir şov meselesi değil, vicdan meselesidir. Kamuoyuna saygılarımla duyurulur” dedi.

Kaynak:1,2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

arzurum yavru boz ayıyı oldurduler

Erzurum’da Yavru Boz Ayı’yı Tüfekle Vurarak Öldürdüler

2 Aylık Tedavinin Ardından Evine Dönen Fatma Girik ve Köpeklerinin Duygusal Buluşma Anıöç

2 Aylık Tedavinin Ardından Evine Dönen Fatma Girik ve Köpeklerinin Duygusal Buluşma Anı