in

Şebinkarahisarlı Hayvanseverlerin Zaferi!

Şebinkarahisar’da zor şartlar altında yaşamaya çalışan hayvanlar için yardım isteyen Eda Menzilci Kuru’nun çağrısına hayvanseverlerden ve belediyeden yanıt geldi

Geçtiğimiz günlerde Şebinkarahisar’dan yürek yakan görüntüler gelmişti. Yoğun kar ve soğuk sebebiyle hayatını kaybeden hayvanların olduğu görüntülerde, yerel hayvan koruma görevlisi Eda Menzilci Kuru Şebinkarahisar Belediyesi’nden ve hayvan severlerden yardım istemişti.

donan-kopek1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İlçede hayvan barınağı bulunmaması sebebiyle soğuk havada yeteri kadar beslenemeyen hayvanlar donarak hayatını kaybediyor. Eda Menzilci Kuru’nun çağrısına hem hayvanseverler hem de Şebinkarahisar Belediyesi kayıtsız kalmadı.

donan-kopek2

Eda Menzilci Kuru’nun çağrısından sonra bölgeye birçok hayvansever mama yardımı göndermesinin yanı sıra belediye ekipleri de bölgede besleme yaptı. Hayvanseverler, belediyeden hayvanların kaldığı yer için kulübe sözü aldı. Bölgede uzun yıllardır yaşanan soğuk ve açlık sorunun yanı sıra, hırsızlık vakaları da yaşanıyor. Hayvanların bağlandığı zincirden, ıslanmaları için konulan brandaya kadar birçok eşya çalınıyor. Geçtiğimiz günlerde köpek kulübelerinin bazılarının kimliği belirsiz kişilerce yakılmıştı.

donan-kopekler-oc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

donankedion4

Donmak Üzere Olan Kediyi Kurtararak Sahiplenen İyi Kalpli Çift

hayvan koruma gönüllüsü

Hayvan Severliğinizi Resmileştirin ‘Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü’ Olun!